Autor Zpráva
Jean
Profil
Nedávno jsem si nechal ohodnotit od profesionála na slovo vzatého svůj PHP kód a nestačil jsem se divit:) Vyjádření mi přišlo mailem, ale mám problém pochopit konkrétně jednu z jeho poznámek a to: "- html primo v kodu".
Bláhově jsem si myslel, že to zas takový problém není, když si prdnu do php skriptu sem tam nějaké to echo "<div>"; a pod...

Vyvede mě někdo z omylu?(potřeboval bych alespoň nějaký relevantní článek na toto téma - nevím jak bych to měl správně řešit:/)

thx
thingwath
Profil
Záleží na rozsahu, účelu kódu, při jaké příležitosti to tam je... ale obecně to samozřejmě dobře není :-) Řešit samozřejmě přes nějaké šablony :-) Bylo by možné ukázat nějaké odpovídající kousky kódu?
Jean
Profil
přesně to by mě zajímalo, jaký šablonovací systém, jak ho sestavit a kdy ho použít.

konkrétně se jedná o chat, takže beru z db jednotlivé příspěvky a natvrdo je vkládám do dokumentu... asi by to opravdu bylo lepší nějak ošablonovat, ale nevím co s tím...:/
Hugo
Profil
Jean

Mrkni treba sem
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=714
luka
Profil *
ma pravdu, echo a print velmi zamestnava server.Ak toho kodu nieje vela da sa to, ale pri velkych html kodoch je lepsie vyskocit zo skriptu, ale to musis zvazit ty co je naj.zase nerob to za kazdu cenu.
Jean
Profil
Hugo

To zni dobre, ale je nutny nahodit k apachi i dalsi modul, jestli se nepletu...
Jean
Profil
Hugo

Omlouvam se, je to blbost, co sem rek:)

JO, prostuduju, zkusim...

THX
thingwath
Profil
Šablonovací systém dá serveru zabrat víc než jedno echo :-) Ale jde o princip :-) A hotových už je mraky, stačí chvilku hledat. Samozřejmě, nelze sahnout po tom prvním co se namane...
Jean
Profil
2 thingwath

A co rikas na Smartyho ty?
thingwath
Profil
Já se přiznám, že s tím zkušenosti nemám, ale za zkoušku to určitě stojí, ohlasy jsou na to dobré ;-)
Jean
Profil
jasny:) tak diky:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0