Autor Zpráva
honzalunek
Profil
Ahojte :) .. resim problem s tim ze mi do bazaru obcas nekdo pise inzeraty velkym pismem .. nevite jak bych to phpku mohl nejak detekovat? Napr abych pri vydetekovani vetsiho pomeru velkych pismen vuci malym text udelal lowercase a prvni slovo kapitalizoval? Jde mi spise o nejake jednoduche reseni... nerad bych system zatezoval rozkladem textu na pismenka a porovnavanim s ascii tabulkou .. kuju pekne za tipy a rady :)
Alphard_
Profil *
honzalunek:
nerad bych system zatezoval rozkladem textu na pismenka a porovnavanim s ascii tabulkou
Moc jiných možností asi nebude. Napadá mě pouze regulár, který bude hledat alespoň tři velká písmena vedle sebe, ale našlo by to i zkratky, kde mají velká písmena opodstatnění.
V každém případě tohle jednorázová akce při vkládání inzerátu a v porovnání s nároky databáze (u inzerátů asi nějaká bude) bych to ani moc neřešil. Porovnat třeba prvních 300 znaků bude, pokud jde o výkon, zanedbatelné.
Nebál bych se projít to cyklem, kde se budou inkrementovat proměnné $velka a $mala. Pak stačí porovnat jejich poměr.
Joker
Profil
honzalunek:
Jestli text neobsahuje vůbec žádná malá písmena, se dá zjistit:

if(strtoupper($text) == $text)
Samozřejmě se tohle dá obejít jediným malým písmenem v celém textu a převod diakritiky závisí na národním nastavení serveru, takže pak může třeba text "Září" být vyhodnocený jako obsahující jen velká písmena.
kelvin
Profil
honzalunek:
Taková obezlička bez PHP - http://www.jakpsatweb.cz/css/text-transform.html
Joker
Profil
kelvin:
Ovšem na text inzerátu, tj. věty, to není moc použitelné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0