Autor Zpráva
LukeZzZ
Profil
Ahoj mám problém naplnění pole z GET proměnných.

?mfs_typeahead_req_form_4bc0545a396195b475a48=chyti&ids[]=123456&ids[]=515253

Toto je to co je za index.php... pokud chci zobrazit co je v mfs_typeahead_req_form_4bc0545a396195b475a48, tak to jde v pořádku jak na localu, tak na netu... Ovšem já potřebuji získat ids[], ovšem to je jako pole na localu mi funguje zápis:
$id-uzivatele = $_GET['ids']

Ovšem, pokud toto mám na netu, tak mi to vrací hodnotu $id-uzivatele[0] a $id-uzivatele[1] prázdné!

Nevíte jak by se to dalo naplnit, aby to fungovalo korektně?
Dante85
Profil *
Pokud vím tak proměnné nesmí mít pomlčku v názvu.
LukeZzZ
Profil
Nefunguje to ani, když se proměnná napíše takto: $ids[] = $_GET['ids']
Takto to je konkrétně u mě na lokállu a funkční!
Alphard
Profil
Jak vypadá print_r($_GET);?
LukeZzZ
Profil
Array ( [mfs_typeahead_req_form_4bc0430aca8d01fba22b9] => mich [ids] => Array ( [0] => 1380133112 [1] => 1511173682 ) ) 1


Ale tuhle funkci vůbec neznám, takže nevím co mi to pořádně povědělo... ale usuzuju, že to že ids[0] je 1380133112 a ids[1] je 1511173682 což přesně talhle to je na lokálu, ale ne na netu!
nightfish
Profil
LukeZzZ:
ukaž kód (jak načtení těch dat z $_GET, tak jejich použití, resp. výpis)
Alphard
Profil
echo $_GET['ids'][0];  // mělo by fungovat
echo $_GET['ids'][1];

Jinak viz [#6].

LukeZzZ:
Ale tuhle funkci vůbec neznám
Print_r(), vypíše strukturu a obsah proměnné.
LukeZzZ
Profil
Ano takhle to funguje a výpíše to tu danou proměnnou... to je paráda, ovšem takto pokud to nemám uložené v nějaké proměnné typu pole, tak nevím jak je dlouhé... Někdy totiž může být IDS například jedna a někdy jich může být 20... kdybych to naplnil do proměnné IDS[], tak pak zjistím pomocí
count($ids)
počet záznamů a mohu to prohnat cyklem, ale takto nevím kolik tam těch záznamů je? Je možné to tedy nějak zjistit i když nemám proměnou typu pole?
nightfish
Profil
count($_GET['ids'])

případně
foreach ($_GET['ids'] as $v) {
  echo $v."<br>";
}
LukeZzZ
Profil
Díky moc teď se to zdá být vše OK... ty proměnné co jsem potřeboval už mám a tak teď už to dodělám v pohodě... díky moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0