Autor Zpráva
pat
Profil *
Dobrý večer, chci se zeptat jak mám udělat aby při volání se zjistilo jestli má přepočítat nebo nemá. Pokud je zvoleno sk, tak se přepočítává na eura, ale pokud neni, tak vyhazuje nuly. Ví někdo jak to udělat aby pokud neni zvoleno, tak nechat původní cenu? Děkuju

function prevedNaCizi($mena, $pocetKorun = 1, $long = false) {
if($ls == 'sk'){
  $kurzy = file("http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.txt");
  foreach ($kurzy as $v) {
    $h = explode("|", $v);
    if (isset($h[4])) $h[4] = str_replace(",", ".", $h[4]);
      if ((count($h) >= 5) && ($h[3] == $mena)) {
        if ($long) return $pocetKorun." CZK = ".($pocetKorun / (float)$h[4] * $h[2])." $mena";
        else return ($pocetKorun / (float)$h[4] * $h[2]);
      }
  }
} else {
//Pokud neni SK, tak vratíme standart
}
}
bohyn
Profil
Neni to tim že pokud se $ls != 'sk' tak tam nemáš žádnej return? Mimochodem $ls nemáš ve funkci nikde definouvanou.
pat
Profil *
Return tam má skutečně bejt, ale pokud ho tam dám ve tvaru (return -1;), tak misto stávající měny mi vypíše -1,00 na místo 2 000
nightfish
Profil
funkce, převzatá odtud, převádí částku v českých korunách na zvolenou měnu
pokud chceš převést třeba 150 Kč na EUR, zavoláš
echo prevedNaCizi("EUR", 150);

(samozřejmě bude fungovat jen s originálem, tebou upravená verze obsahuje chyby)

EDIT: možná zkus napsat, čeho chceš dosáhnout (resp. k čemu tuto funkci chceš využít)
pat
Profil *
Už vlastně pro nic. Jsem se rozhodnul, že to udělám jednoduše a přesto to bude lepší,přehlednější a nekonfliktní. To, že to nepotřebuju neznamená, že mě to nezajímá. Pořád se učím a za všechny informace jsem vděčný. Děkuju
ninja
Profil
pat: Nechcete si načtené kurzy z ČNB nějak cacheovat? Minimálně statickou proměnou, když de dočasnou lokální kopií kurzů?
pat
Profil *
Jsem to zatratil :-) At si slováci taky někdy namáhájí hlaičky a přepočtou si korunky na eura :-)
nightfish
Profil
pat:
At si slováci taky někdy namáhájí hlaičky a přepočtou si korunky na eura :-)
je otázkou, kolik návštěvníků by přepočet na eura využilo (pokud to bude z pohledu obratu minimum, nemá smysl se tím zabývat)

ninja:
Nechcete si načtené kurzy z ČNB nějak cacheovat?
v původním článku je cachování souboru doporučováno
pat
Profil *
Z jakýho důvodu funkci cashovat? Nevidím tam nic škodlivého mimo odkaz, který je mířený na čnb.
nightfish
Profil
pat:
Z jakýho důvodu funkci cashovat? Nevidím tam nic škodlivého mimo odkaz, který je mířený na čnb.
1) cachovat se to píše správně
2) 1000 návštěvníků tvé stránky denně = 1000 požadavků na server ČNB
to je poměrně dost, uvážíme-li, že obsah tohou souboru se mění jen jednou denně
být ČNB, tak přístupy z IP adresy tvého serveru zablokuji
pat
Profil *
aha, to je pavda :-) Děkuju
milan
Profil *
ahoj zkus toto maka to i bez frameworku. práce s kurzem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0