Autor Zpráva
Citanek
Profil *
Dobrý den,

Mám seznam inzerátů, kde vypisuji nadpis, úvodní fotku a podobně, do tohoto seznamu bych chtěl přidat i funkci, jestli uživatel již tuto stránku navštívil. Jenže nevím vůbec jak na to, vím, že v CSS se dá pro odkaz použít funkce :visited, jenže já bych to chtěl vypisovat úplně mimo odkaz. Věděl by někdo, jaká funkce by se na to hodila ? Děkuji.
panther
Profil
Citanek:
musel bys někde, nejčastěji v DB či souboru, mít uložené stránky, které uživatel navštívil. S tímto seznamem bys to kontroloval.
Citanek
Profil *
A neexistuje jiný způsob ? Nejlépe bez databáze a do souboru se mě to cpát nechce. Nějaká funkce přece být musí ne ?
petr 6
Profil
Citanek:
Mám seznam inzerátů
Ten máš kde? V databázi? Pak by neměl být problém s ukládáním i těch návštěv do databáze.

Jinak možná by to šlo přes cookies
Jan harvalík
Profil *
jasně databáze by se zahlcovala.

Ale cookie má omezený počet dat a bylo by to zbytečně složité.

Já bych to udělal pomocí javaScriptu.

---
ale těžko se radí, raději pošly odkaz nebo více informací. ty chceš mít něco jako bux.to ?
blaaablaaa
Profil
Jan harvalík:
databazi par set tisic zaznamu nevadi ;)
Do cookies by se melo vlezt minimalne 20 polozek na domenu, kazda alespon 4KB, coz by bohate stacilo, horsi by byla prace s nimi ;)
A jak bys to udelal pomoci javascriptu? Kam by sis data ukladal pri prechodu na dalsi stranku?
Citanek
Profil *
Tuto funkci co popisuji, tak sem si všiml, že mají třeba na sreality, navštívíš inzerát, vlezeš zpět na seznam inzerátu a už ti to ukazuje, že jsi daný inzerát navštívil. Hledal jsem všude možně, ale nic. S tou databázi by to šlo, to je jasné, ale podle mě je to zbytečné nějak jinak to musí jít taky.
Jan harvalík
Profil *
on nepsal že to chce přenášet mezi stánkami. pouze:

Citanek:
jenže já bych to chtěl vypisovat úplně mimo odkaz

takže by se javaScript použít dal.


---
ještě něco ? :)
Jan harvalík
Profil *
Citanek:
napiš prosím adresu
Citanek
Profil *
Zkusím ten JS někde pohledat, jestli něco takého už je... Dík za radu.. ;)
Citanek
Profil *
Pokud myslíš adresu stránek, na které to chci použít, tak bohužel. Mám to na Localu
mckay
Profil
Nemyslím si, že to Jan harvalík vyřešil. Cookies nejsou dobrá volba, pokud to chcete opravdu spolehlivě a dlouhodobě - jak již tu zaznělo, použil bych databázi a testoval to přes ni.
Citanek
Profil *
A nebude to zbytečně databázi zahlcovat ? Nehci aby se mě stránky zbytečně zpomalovaly.
Jan harvalík
Profil *
blaaablaaa:
databazi par set tisic zaznamu nevadi ;)

nemáte odkaz ? jakého rozsahu bude web ?
Citanek
Profil *
Dělám inzertní server zdarma. Takže předpokládám, pokud se stránky vydaří, tak těch pár inzerátu tam bude, takže nevím, jestli to ukládání do databáze a nasledné vypisování stránky nebude zbytečně brzdit...
Jan harvalík
Profil *
do cookie se to musí také zapisovat a také vypisovat :).

je pravda že databáze je pohodlnější.
blaaablaaa
Profil
Jan harvalík:
A jak to do javascriptu dostanete, ze uz tu stranku navstivil?
U [#14] nechapu, proc me citujete.
Jan harvalík
Profil *
1. nevěděl jsem že data chce přenášet mezi stranami.

2. Citanek mluvil o zahlcování domén
blaaablaaa
Profil
Jan harvalík:
Aha, v tom pripade se omlouvam ;)
Jan harvalík
Profil *
omluva se přijímá :)
Chazzy
Profil *
Určitě bych použil databázi. Obavy z rychlosti jsou i při středně velikém webu naprosto liché :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0