Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo z Vás neporadil jak z nějakého textu vybrat pár slov. Uvedu příklad :
Mam dlouhy text v kterém se několikrát opakuje slovo výška : 150 cm nebo šiřka: 150cm a ja bych potřeboval ty to slova (včetně těch rozměru a jednotky) vybrat z toho textu a dál s nimi pracovat, bohužel slova nejsou oddělena žádnými značkami. Nenapadne někoho jakou cestou bych se měl vydat?
SpotRudloff
Profil *
radas:
vybrat z toho textu a dál s nimi pracovat

Jak to myslíš?
radas
Profil *
že je potřebuji dát do proměnné a pak se budou ještě různě na stránce zobrazovat a posílat e-mailem.(ale to je nepodstatné)
nevím jak ty slova s rozměrem a jednotkou vybrat z textu
SpotRudloff
Profil *
Zkus:

<?php
preg_match_all("150 cm", $kde, $vystup);

echo $vystup[1];
?>
radas
Profil *
ten rozměr není vždy 150 to jsou data z formulaře, kdy uživatel sám vypisuje rozměry...takže na tohle se nemůžu spolehnout...
panther
Profil
radas:
ten rozměr není vždy 150 to jsou data z formulaře
tak tam nebude 150cm, ale $_POST['rozmer'], nebo jak máš pojmenované to pole ve formuláři.
SpotRudloff
Profil *
panther:
Přesně tak. :)
radas
Profil *
zadávaní rozměru od uživatele řeší jiny formulař, a vše co uživatel vypíše se uklada do jedno zaznamu jako text a ja zpětne potřebuji dostat z toho textu je ty rozměry..věřím že se to neni nejlepší řešeni, ale co už mam dělat...:(
SpotRudloff
Profil *
Tak dej text do proměnné ($text = "Text stránky s rozměrem ".$_POST['rozmer'];), co následně vypiš pomocí funkce echo a použij ten skript, co jsem poslal předtím a je to.
radas
Profil *
ten text beru jednoz db ja už to mam jako hotovy text ja tam s tim formulařem už neoperuji...
kdybych to měl tak jednoduche jak uvadite $_POST['rozmer'] tak tady neotravuji :(
SpotRudloff
Profil *
Tak ukaž skript, určitě někdo poradí. ;)
radas
Profil *
na co na vypis z databaze?
SpotRudloff
Profil *
Ano, ukaž jak to vypisuješ ať vidíme strukturu a můžeme pomoci.
radas
Profil *

 if (isset($_GET['id']))$_GET['id'] = intval($_GET['id']);
if ($_GET['id']>0) {
$dotaz = MySQL_Query(" SELECT objednavka FROM objednavky where id='".$_GET['id']."' ") ;
$zaznam = MySQL_Fetch_assoc($dotaz) ;
echo $zaznam['objednavka '];
}

a v $zaznam['objednavka '] je celý dlouhy text kde jsou "schovane" udaje o rozměrech...
tatyalien
Profil
Tak spíš pošly výstup té objednávky...
radas
Profil *
ale ja nechci operovat s tím druhym formulaře, protože ja musim již pracovat s těmi daty co už jsou v db a ne s těmi co se získavaji z druheho formulaře...
radas
Profil *
ale myslim si že cesta přes preg_match_all buse asi jisté řešení ...zkusim si s tim pohrat snad to vyjde díky SpotRudloff
SpotRudloff
Profil *
<?php

foreach($zaznam['objednavka'] as $objednavka){         
         preg_match_all("(.*?)"."m", $cobjednavka, $vystup);
         
         foreach($vystup[0] as $vystup){
         echo $vystup;
         }
}
?>


Zkoušel jsem to u sebe a jde to. :)
SpotRudloff
Profil *
Je tam chybka (v tom, co jsem napsal), je tam $cobjednavka, uprav si to na $objednavka.
radas
Profil *
jo pochopil jsem...díky...
SpotRudloff
Profil
A funguje?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0