Autor Zpráva
Darja
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Učím se php, občas narazím na nějaký problém - momentálně zapisování do souboru.
Např.

<?php
$text = "cokoli, co chcete uložit do souboru";
$soubor = fopen("soubor.txt", "a+");
fwrite($soubor, $text);
fclose($soubor);
?>

mi hlásí chybové hlášky

Warning: fopen(soubor.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/free/own.cz/d/darja/root/www/phpko/084.php on line 206

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/own.cz/d/darja/root/www/phpko/084.php on line 207

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/own.cz/d/darja/root/www/phpko/084.php on line 208
.
Podařilo se mi vygooglit, že mám spustit Total Commander, přihlásit se na FTP, dát Soubor -- změnit atributy - napsat 777 do políčka. To jsem přesně udělala, a stále mi to nefunguje. Poradíte mi někdo? Díky

Moderátor Joker: Rozšířil jsem titulek

Moderátor Majkl578: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
mckay
Darja:
Nastav to i na adresář ve kterém je ten soubor, do kterého zapisuješ.
Darja
bohužel, stále to nefunguje :-(
Darja
Nemůže být problém v hostingu?
Zkusila jsem ten samý soubor nahrát na jinou ftp adresu (cesky-hosting.cz), a tam to funguje. Na ic.cz ne.
Chro
Darja:
Odkazuješ na soubor ve fopen() správně, do existující složky, na existující soubor? Na IC jde normálně zapisovat do souboru pokud má práva 0777.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: