Autor Zpráva
Jiří7
Profil *
Zdravíčko,
podle různých příkladů jsem se snažil vytvořit vlastní encrypt a decrypt třídu (funkci) tady je:

class mucq_crypt
{
  var $key = "haseveryletter";
  var $iv = mcrypt_create_iv(mcrypt_get_iv_size(MCRYPT_RIJNDAEL_256, MCRYPT_MODE_CFB), MCRYPT_RAND);
    function encrypt($text)
    {
      $encrypted = mcrypt_encrypt(MCRYPT_RIJNDAEL_256, $key, $text, MCRYPT_MODE_CFB, $iv);
      return $encrypted;
    }
    function decrypt($encrypted)
    {
      $good = mcrypt_decrypt(MCRYPT_RIJNDAEL_256, $key, $encrypted, MCRYPT_MODE_CFB, $iv);
      return $good;
    }
};

$cryptni = new mucq_crypt;

echo $cryptni->encrypt($cryptni->decrypt("hello"));


Problém je ale vtom že:
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in D:\www\megasurf\webs\test.php on line 13

LINE 13 je: var $iv = mcr...

Vím že tam mam chybu v syntaxi ale nemohu ji najít.

Předem díky za rady.
Yur4Y
Profil
Jiří7:
Tú hodnotu premennej $iv zadefinujte v konštruktore. Neviem, čo je to za nápad, ale v PHP nemôžete pri definovaní člena triedy používať žiadne funkcie.
var $iv;
function mucq_crypt()
{
	$this->iv = mcrypt_create_iv(mcrypt_get_iv_size(MCRYPT_RIJNDAEL_256, MCRYPT_MODE_CFB), MCRYPT_RAND);
}

Otázka pomimo - váš hosting podporuje len PHP4? Alebo z akého dôvodu máte celý kód podľa PHP4?
Jiří7
Profil *
ten kód jsem někde vzal a slátal to nějak dohromady :( ja bych potřeboval udělat tak aby to $key a $iv bylo jakoby globální a šlo používat vtom class ve funkcích. Rozumíte mi co tím myslím ?
Jiří7
Profil *
Už mě nemusíte radit, konečně jsem našel to co jsem hledal :)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=104314

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0