Autor Zpráva
Tomasekkkk
Profil *
Zdravím Vás, mám takový speciální problém. Potřebuji uživatelům udělat jednu věc. Na webu mám adresář (stránky) do kterých mohou jít jen "autorizovaní dealeři" adresa je dejme tomu www.domena.cz/dealeri a ted k problemu:

potrebuji mit tedy www.domena.cz/dealeri pristupne jen podle IP adresy uzivatele, kterou do HTACCESS pridam, pokud by nekdo kdo nema IP adresu v htaccess pridanu a zadal by www.domena.cz/dealeri přesměrovalo by ho to na www.domena.cz ... ale pokud by nekdo byl v seznamu IP adres v dealeri, po zadání www.domena.cz by ho to přesměrovalo přímo na www.domena.cz/dealeri ... Možná by se to dalo řešit tak, že se jeden htaccess přidá do rootu domena.cz a druhy do dealeri a pak pomocí ErrorPage 500 přesměruje, ale rád bych to měl přímo od někoho kdo tomu více rozumí, třeba na to existuje jednoduchý a bezpečný postup. Děkuju Tom
denCo
Profil
Dalo by sa to jednoducho len pomocou PHP, IP by ste ukladali do databázy alebo do súboru, v adresáry dealeri by ste overovali, či má užívateľ IP ktorú má mať a to iste aj na indexe stránky.
Tomasekkkk
Profil *
Ano, to já vím, že to takto jde, ale chtěl bych to udělat přes htaccess, zbytečně do toho mysql nechci tahat, stačilo by opravdu jen htaccess
WertriK
Profil
Tomasekkkk:
www.jakpsatweb.cz/server/htaccess.html
Konkrétně: Blokování přístupu z IP adres

Rozhodně není vhodné dělat zabezpečení pomocí IP adresy, není to spolehlivé - do dýler sekce se dostane i nepovolaný uživatel.
Tomasekkkk
Profil *
Jak by se tam mohl dostat? To lze nějakým způsobem podstrčit IP adresu? Dealeři mají vždy jednu a statickou adresu. V tom problém nebude.
radvis
Profil *
Když je de ta řeč o té podmínce zda je uživatel třeba ten dealer tak by mě zajímalo, jak by jste řešili třeba administraci... dal bych třeba:

if(isset($_SESSION["role"] == "admin")){
//obsah html stranky
}else{
//presmerovani na xx stranku
}

Nebylo by nějaké "hezčí" řešení? Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0