Autor Zpráva
spiider
Profil *
Ahoj, používám imap funkce pro stažení emailů a jejich zobrazení a vše jde v pohodě akorát kodování těla zprávy je na pytel. Subject jsem rozkódoval pomocí funkce:
function subject2str($subject){
  $subj = imap_mime_header_decode($subject);
  $return = '';
  foreach ($subj as $spart){
    if ($spart->charset == 'default') {
      $return .= $spart->text;
    } else {
      $return .= iconv($spart->charset, "utf-8", $spart->text);
    }
  }
  return $return;
}


Tu jsem vygooglil, ale tělo zprávy za boha dekódovat nemůžu. Ten text je v kódování jak jsem zjistil ISO-8859-2 a web mám kompletně v utf. Zkoušel jsem iconv a snad všechny co jsem kde našel ale nic nepomohlo. Neporadíte někdo co dělám špatně??? Díky moc
nightfish
Profil
pošli kód, který používáš pro dekódování, podobu vstupních dat a i výstup, který to produkuje (stačí z mailu, který bude mít v těle 2 řádky textu)
spiider
Profil *
nightfish:
obsah zprávy by měl být ěščřžýáíé a píše to 7Lno+L794e3p.

Zkoušel jsem funkci imap_utfp8 a taky funkce které sem našel tady : http://knowhow.dgx.cz/charset/autoczech.phps

Ale výstup byl buď zase 7Lno+L794e3p nebo NIC.
nightfish
Profil
spiider:
7Lno+L794e3p
To je řetězec zakódovaný pomocí base64. V tomto konkrétním případě se z toho text v UTF-8 dostane pomocí:
echo iconv("iso-8859-2", "utf-8", base64_decode("7Lno+L794e3p"));
spiider
Profil *
nightfish:
SUPEEEER funguje to, díky moc :)
spiider
Profil *
A ještě jeden dotaz, když chci odeslat email s nejakou přílohou je nějaká možnost?? Teď jsem to udělal pomocí PHPmailera, ale ta odeslaná zpráva se pak nedostane do složky SENT........vim že je funkce imap_mail() ale tam asi nejdou posílat přílohy ne?? Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0