Autor Zpráva
kenny46
Profil *
Zdravim, mam za ukol udelat telefonni seznam v php. Jsem zacatecnik a vubec si s tim nevim rady. Mohl by mi nekdo pomoct?
fuckin
Profil
Jistě není problém. Popiš jak to budeš dělat a my to s tebou prokonzultujeme a poradíme případně lepší řečení.

Pokud ani nevíš co to PHP je, tak nejprve si otevři nějakou kvalitní knížku a nauč se to.
AM_
Profil
Pokud si nevíš vůbec rady, zkus sekci práce a zakázky .

Nebo se zkus snažit, a až budeš mít nějaký konkrétní problém, zkus to tady.
kenny46
Profil *
takže mam vytvořit tel. seznam, kde bude možno, vkládat, upravovat, editovat kontakty, dale vyhledávání a řazení kontaktů do podúrovní (např. bude firma a podurovně číslo reditele, managera atd...). Trochu vím co to PHP je, ale spíše mi jde o tom, jak to navrhnout, nevím u čeho začít.
AM_
Profil
začni u toho, že si navrhneš databázi nebo jiné datové úložiště. Vzhledem k tomu, že tam máš umět vyhledávat a mít tam různé úrovně, silně doporučuji databázi raději než přímo soubory. Bude to zřejmě chtít si přečíst něco o relacích v databázi, abys mohl kontakty strukturalizovat do úrovní.
Pak si udělej třeba jednoduchý skript, který ti z něj vypíše všechny záznamy (ty tam nejdříve vepiš ručně).
A pak už jen stačí skript rozšířit o formulář pro přidání/úpravu (s trochou šikovnosti se dá obě v jednom) a tlačítko na mazání.
kenny46
Profil *
takže si mám v phpMyAdmin vytvořit "tabulku" a do ní vkládat udáje?
panther
Profil
kenny46:
takže si mám v phpMyAdmin vytvořit "tabulku" a do ní vkládat udáje?
ano.
kenny46
Profil *
a jak přesně udělám to, že je budu strukturovat do urovní
panther
Profil
kenny46:
třeba dvěma propojenými tabulkami. V jedné bude id_firmy | název_firmy, ve druhé bude id_člověka | id_firmy | pozice | kontakty.
Kcko
Profil
kenny46:
Kdyz to tak vidim, tak ty vubec nemas poneti o tom co mas udelat. Jak Ti napsal uzivatel AM_, zadej si do tematu Prace & Zakazky, protoze nez bys tu aplikaci vytvoril tak by pulka z nas zesedivela (ne stresem, ale vekem).

Neni problem Ti poradit co a jak, ale ty nevis vubec nic, a budes se ptat uplne na vsechno a pro tyto ucely neni toto forum vytvoreno.
Joker
Profil
kenny46:
takže si mám v phpMyAdmin vytvořit "tabulku" a do ní vkládat udáje?
Poznámka, tohle je druhý krok. První je rozmyslet si, jaké tabulky jsou vlastně potřeba a jakou budou mít strukturu.
(odborně řečeno analýza :-) )

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0