Autor Zpráva
standa25
Profil *
Ahoj, byla mi doporučena tato stránka, tak jsem to zkusil.

http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=269

Udělal jsem to stejně jak je tam napsané, akorát jsem musel změnit: action="zpracuj.php na: action="http://localhost/zpracuj.php"

Informace se odeslala, ale nějak hapruje diakritika. Místo písmenek s háčkama a čárkama tam jsou otazníky... Co s tím? Postupoval jsem dobře?

A zajímá mě další věc. Když jsem takto poslal informace z formuláře na php, jak je dostanu zpracované zpátky na stránku. Na přesné místo určení?

Děkuju za radu
slim12
Profil
Pro tu čestinu nastav kodovani toho souboru na utf8 nebo windows-1250.A informace z formulaře dostaneš pomoci přikazu
echo $_POST["name"];
standa25
Profil *
slim12:
Díky
standa25
Profil *
nevím jak to nastavit, myslím tu češtinu... kde to mám přepsat?
__construct
Profil
standa25:
nevím jak to nastavit, myslím tu češtinu... kde to mám přepsat?
Keď ukladáš zdrojový kód tak v textovom editore si nastavíš kódovanie (napr. Notepad/Poznámkový blok ponúka tú možnosť pri ukladaní súboru, PSPad to má v menu .. atď )
standa25
Profil *
Super, mám to, díky!!!

Ted ještě k tomu formuláři. Vyplnil jsem formulář v html, poslal jsem informace (jméno, přijmení, adresa, tel. atd.) na php. No a ted nevím jak to dostat zpátky na stránku... Kolega tady psal: echo $_POST["name"]; za což mu děkuju. Ale nějak nevím co s tím...
__construct
Profil
standa25:
nějak nevím co s tím
to mi za Teba nevyriešime .. my nevieme čo chceš spraviť s tými údajmi - uložiť ich do databázy, poslať ich mailom .. ?
standa25
Profil *
mělo by to fungovat jako seznamka nebo normální inzeráty. Vypíšeš formulář, klikneš na odeslat a formulář se objeví na stránce v kategorii kterou sis vybral. Potřebuju vědět princip, pak už se k tomu snad nějak dopídím. Používá se při takových to přenosech databáze? Je to obtížná "operace" takto poslat data na přesně určené místo? Budu rád za každou radu i tip.
Budulinek
Profil
standa25:
V prvním příspěvku ses odkazoval linuxsoft. V tom seriálu, pokud si dobře vzpomínám, je tohle všechno vysvětleno. Přečti si i další díly a dozvíš se vše, na co se tu ptáš.

Jen stručně ti napovím, že formulář se může zpracovávat pomocí metod get nebo post (analogicky pak hodnoty z něj dostaneš pomocí proměnných $_GET[] nebo $_POST[]). V hranaté závorce za onou proměnnou vypíšeš název pole. Tím se dostaneš k vyplněným údajům. Můžeš je zobrazovat, ukládat do DB atd...

K tomu, co ty chceš je asi nejjednodušší použít databázi (opět najdeš na linuxsoftu). Výstup z formuláře prostě uložiš do předem připravené tabulky v DB, odkud si je pak budeš vypisovat.

Hledej, na internetu je milion návodů, jak tohle udělat.
standa25
Profil *
Díky, bude to trvat roky, než se prokoušu na Vaši úroveň;-) Musím zamakat, zdarec

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0