Autor Zpráva
radvis
Profil *
Ahoj, mám asi stupidní otázku, ale prostě nedokážu se logicky zamyslet jak mám vytvořit takové meničko. Jak je tam 1.seríe a pod. Mám 2 tabulky a to: seriály, seriály_série. A má to být tak, že kliknu například na dva a půl chlapa (na indexu) a ono mi to vypíše informace o daném seriálu (to samozřejmě mám) a pod to jeho série(jak lze vidět z náhledu). Doufám, že jsem to vysvětlil aspoň trochu srozumitelně, díky za rady.
panther
radvis:
jak lze vidět z náhledu
na náhledu žádné série nevidím. Ani nevím, s čím máš problém a jak to má vypadat. Nevíš, jak napsat dotaz, aby to vybralo série? Nevíš, jak je vypsat?

Trochu blíže specifikuj svůj problém, moc srozumitelné a pochopitelné to není.
radvis
Profil *
Omouvám se. V náhledu je: [1.serie] a já potřebuju, aby když bu mít v db nejvyšší sérii třeba 5 tak aby mi to udělalo [1.série] [2.série] ... [5.série]. Snad jsem to trochu více objasnil.
panther
radvis:
pořád nevím, kde máš problém. Z tabulky seriály_série vybereš všechno (počet sérií) které jsou přiřazené k seriálu (bez ukázky, jak máš udělané tabulky to konkrétněji nejde) a vypíšeš.
radvis
Profil *
Tabulka serialy: id, nazev, popis ... tabulka serialy_serie: id, nazev, popis, serie. A teď chci vypsat:

nazev: dva a půl chlapa
id: 1
popis: xxx

[1. serie] např [2.serie]
nazev 1
popis1
nazev2
popis2

Jde o to, že v 1sérii může bát třeba 5 (serii nebo nevim jak to napsat:-X)
petr 6
radvis:
Jde o to, že v 1sérii může bát třeba 5 (serii nebo nevim jak to napsat:-X)
V jedné sérii může být třeba pět sérií? Asi máš pravdu, že nevíš, jak to napsat. Pořád jsi nepopsal, kde je problém. Z databáze prostě vybereš série příslušící tomu danému seriálu, a ty vypíšeš pod název toho seriálu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: