Autor Zpráva
unlucky
Profil
ahoj, dříve jsem měl index.php kde jsem veškerý hlavní obsah includoval z getu

index.php

<?php
include hlavicka

include menu

include levy_menu

include obsah ( zde se meni podle getu)

include paticka
?>


problem ale nastava, ze u nekterych stranek mam odlisny levy menu a nekde treba jine stylovani. Musel jsem to řešit pomocí if else atd...

teďka bych udělal nový systém, kde se obsah nebude includovat přes index, ale zobrazí se přímo stránka samotná. Příklad

index.php
include hlavicka
include menu
include levy_menu

vlastni obsah

include paticka

clanky.php
include hlavicka
include menu
include levy_menu2

vlastni obsah

include jina_paticka


atd...

Je to podobné jako se šablonama, chci se zeptat na zkušenosti jiných, jestli je druhá metoda lepší. Můžu takhle snadno měnit stylování určitých stránek. Rychlost? Efektivita?
aknerats
Profil *
http://wiki.github.com/speedmax/h2o-php/

dedicnost, bloky, include, filtry
unlucky
Profil
nechce se mi moc používat šablonovací systémy. Jsem zvyklej na vlastní :P
panther
Profil
unlucky:
osobně bych volil 1 index, kde bude vše statické kromě obsahové části (jsou tam zbytečné ty includy, můžeš jejich obsah vypsat přímo do index.php - má to výhodu při aktulizaci více části nemusíš otevírat vícero includovaných souborů, ale vše upravíš v index.php).

Co bude z těch „statických“ (header, menu, footer, sloupec) odlišné, použít jednoduchou podmínku v index.php.

Přijde mi to tak lepší, že není pro každou stránku zvlášť ukecaný soubor s mnoha includy.
unlucky
Profil
ano, takhle si to takémyslím.
Akorát když potřebuju, aby určitá stránka měla menu na pravé straně místo na levé, musel bych použít v indexu.

if stránka == tahle, includni takhle.

kdyby tam byla pouze jedna podmínka, tak to by ještě šlo, ale kdyby tam bylo víc, pak už je to trošku zmatený
panther
Profil
unlucky:
ta podmínka stačí jedna, resp. nebude jich tam moc. Abys nepsal if ((stránka == tohle) and (stránka == tamto) and ...), použij in_array. Na přehlednosti by to moc ubrat nemělo, zase tolik změn tam nebude (pokud tedy nestavíš nějaký velký portál).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0