Autor Zpráva
vit
Profil *
Ahoj na stánkách mi to píše error na jednom z tutech tri radku ktere na sebe navazujou nevite co je tam za chybu?
$dotaz = "SELECT id, nazev, clanek FROM clanky WHERE id=$id LIMIT 1";
$sql = mysql_query($dotaz);
$ok = mysql_fetch_array($sql);
panther
Profil
vit:
mi to píše error
jaký? Chyba je popsána včetně jejího umístění, chvíli hledej a najdeš ji.
Joker
Profil
vit:
nevite co je tam za chybu
To je napsané v té chybové hlášce, kterou před námi tajíte.

Viz 5. bod mého návodu jak napsat dotaz.
Vždy se snažte popsat, v čem spočívá problém- co to má dělat a nedělá, nemá dělat a dělá, pokud program zobrazí nějaká chybová hlášení, tak jeho text. Samozřejmě ještě před položením otázky si text toho chybového hlášení zkuste vyhledat třeba na Google.

edit: Jak to teď čtu, je to blbě formulované, z toho by vyplývalo, že zobrazí-li program chybová hlášení, má se poslat text programu. Změnil jsem to, teď tam je:
Vždy se snažte popsat, v čem spočívá problém- co to má dělat a nedělá, nemá dělat a dělá. Pokud program zobrazí nějaká chybová hlášení, napište jejich text. Samozřejmě ještě před položením otázky si text toho chybového hlášení zkuste vyhledat třeba na Google.
vit
Profil *
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/free/ic.cz/j/jan5ver/root/www/reg/novinky.php on line 12
Joker
Profil
vit:
V $sql není výsledek databázového dotazu. Zkuste si vypsat mysql_error()

Mimochodem:
SELECT id, nazev, clanek FROM clanky WHERE id=
Proč se vybírá ID, když už ho zjevně znáte?

Druhá věc, která souvisí s problémem:
$sql = mysql_query($dotaz);
- tady by se měla řešit situace, kdy se dotaz z nějakého důvodu nepovede ($sql bude false)
vit
Profil *
ha tak jsem to vyresil a dopidil se k tomu pres
(mysql_error())

diky moc :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0