Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím vás lidi prosím o pomoc jaký je script pro zpracování css? Napsal jsem si funkci která css načte do textarea. Níže jsem napsal kód který jsem napsal, a však nevím jak napsat funkci která změnu v css provede. Prosím pomoc.

<form method="post" action="inc/design.w.php?login=<?php echo $_GET["login"];?>">
<textarea name="../default.css" method="post" style="width:620px;height:250px;"><?php include("../default.css")?></textarea>
Budulinek
Profil
...jaký je script pro zpracování css?
No, že by takový, jaký si ho napíšeš?

Moc nechápu dotaz. Chceš měnit includovaný CSS soubor default.css v závislosti na nějaké události?

EDIT:
Když na to teď koukám, nechápu vůbec, co tím chtěl básník říct. Atribut name="../default.css" v textarea je proboha co? A proč chceš načítat obsah css souboru do textarea? To chceš vytvořit nějaký "editor" css souboru na webu?
lopik007
Profil
Chci si pouze měnit css na své stránce, a ne pokaždé změnit css v pc, a potom odesílat na ftp. Takže zkráceně. Chci pouze měnit default.css v administraci
Budulinek
Profil
no, to mi přijde jako dost ujeté řešení :)

Není lepší použít např u PSPadu (i jiných programů je spousta) možnost připojit se na FTP a editovat soubor přímo tam? Já osobně to tak dělám docela často. Jen si nastavíš údaje o FTP účtu, uložíš a pak se na FTP dostaneš během pár vteřin. Upravíš soubor přímo tam a uložíš zpět na FTP.

Výhodou je zvýrazněná syntaxe a spousta dalších vlastností těchto editorů. Naopak u textarey tohle mít nebudeš a ještě to bude ve finále pomalejší, než s tím PSPadem...
lopik007
Profil
Mě to opravdu nevadí, že to půjde pomalu, kdybych chtěl tohle řešení, přes FTP, nebo přes PSPad, o kterém vím, tak se neptám na tohle řešení, a to Změna css stylu pomoci php.
lopik007
Profil
To mi opravdu nikdo nedokáže, nebo dokonce neumí poradit?
Davex
Profil
Pojmenuj textareu nějak normálně, třeba:
<textarea name="editor" style="width:620px;height:250px;"><?php readfile("../default.css")?></textarea>

A po odeslání ulož obsah zpátky do souboru.
sarojan
Profil
<textarea name="editor" style="width:620px;height:250px;">
<?php
$filename="../default.css";
$file=fopen($filename, r);
$echo=fread($file, filesize($filename));
echo $echo;
fclose($file);
?>
</textarea>
panther
Profil
lopik007:
případně další možnost je uložit styly do DB, odkud je budeš vypisovat do textarey a následně je tam uložením přepisovat. Nicméně nevím, o kolik je tohle řešení lepší než editovat přímo daný soubor v HTML editoru, ale budiž.
pata07
Profil
Z toho budeš schopný poskládat skript na změnu souborů
Odkaz
lopik007
Profil
sarojan:
Pěkný script, ale už jsem ho viděl, ten jen soubor otevře, a zavře, ale změny neuloží, tedy alespoň myslím
sarojan
Profil
lopik007:
Jasně, že neuloží změny. O uložení nebyla řeč, tys chtěl vypsat ze souboru, pokud chceš uložit, tak:
<form method="post" action="inc/design.w.php?login=<?php echo $_GET["login"];?>">
<textarea name="editor" method="post" style="width:620px;height:250px;">
<?php
$filename="../default.css";
$file=fopen($filename, r);
$echo=fread($file, filesize($filename));
echo $echo;
fclose($file);
?>
</textarea>
//zde by mělo být nejdříve tlačítko submit a ukončení formu
<?php
$write=$_POST['editor']; //jmeno_textarey_myslim_davno_jsem_to_nedelal
if(isset($write)){
$file=fopen($filename, w+);
fwrite($file, $write);
fclose($file);
}
?>

"default.css" musí mít atributy 777.
Předávání loginu přes get je blbinka, je to nebezpečné, zkus SESSION.
lopik007
Profil
sarojan:
Jaký je rozdíl, když se soubor includuje, a mezi otevření souboru pomoci fopen?
mckay
Profil
lopik007:
Z tvého pohledu (jakožto uživatele) téměř žádný. Když ho ale includuješ, tak dochází ke zpracování, zatímco, když ho otevíráš a čteš, tak se nic nezpracovává. (Demonstrovat by se to dalo na souboru obsahujícím php skript.)
Nox
Profil
file_get_contents() / file_put_contents()
sarojan
Profil
Nox:
Fuj, zas ta PHP5 burina :)
lopik007
Profil
Ale i tak pochybuji, že funkce pro čtení dokáže zpracovat css soubor
shaggy
Profil
lopik007:
funkce pro čtení dokáže zpracovat css soubor
Čo si predstavuješ pod tým "zpracovat css soubor"?
sarojan
Profil
lopik007:
zpracovat css soubor
Ne, PHP soubor CSS nezpracovává. Zpracování CSS souboru má na starosti HTML parser v prohlížeči a vyvolat zpracování můžeš jedine tím, že zadáš do CSS souboru příkazy kompatibilní s HTML kódem a v HTML na něj nalinkuješ patřičný meta tag.
Majkl578
Profil
sarojan:
Fuj, zas ta PHP5 burina :)
Fuj, zastánce PHP 4.

Jednoduché a funkční řešení?
<?php
$filename = '/tmp/foo.css';
if (!is_readable($filename)) {
    throw new Exception('Soubor není čitelný');
}

if (isset($_POST['css'])) {
    if (@file_put_contents($filename, $_POST['css']) === false) {
        throw new Exception('Uložení se nezdařilo');
    }
    echo 'CSS soubor upraven';
}
?>
<form method="post">
    <textarea name="css"><?php echo file_get_contents($filename); ?></textarea>
    <input type="submit">
</form>
sarojan
Profil
Majkl578:
Fuj, zastánce PHP 4.
To ne, nejsem zástance PHP 4, jenom nevím o všech možnostech PHP 5. Každopádně, všechna řešení, co jsme tady lopik007-ovi poskytli budou fungovat.
lopik007
Profil
shaggy:
Představuji si pod tím, aby se dal vzhled blogu měnit v administraci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0