Autor Zpráva
Xaver
Profil *
Ahoj, nejsem programátorem v PHP ani MySQL., přesto jsem si chtěl udělat na stránkách jednu tabulku, která zapíše údaj. Něco jsem uplácal, zdá se ale, že špatně. Když jsem vše testoval, tak bylo vše v pořádku. Když jsem ale kod použil v ostrém provozu, tak ouha. Dokonce i stránky, kde se mysql neprovádí jedou pomalu a dochází ke špatnému zobrazování grafiky a častému výpisu hlášek:

Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Additionally, a 503 Service Temporarily Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Kod uvádím níže. Pokud by někdo pomohl s jeho úpravou, tak budu samozřejmě mimořádně vděčný.

<head>
  <title>vloz zaznam</title>
</head>
<body bgcolor="white">
<style type="text/css">
  <!--
  body {
  background-color: #CCCCCC;
  background-image:  url(gradient_bkg.jpg);
  background-repeat: repeat-x;


  -->
</style>  

   <center> Litujeme, prihlaseni se nezdarilo</center>



</body>
</html>

<?php
  if (!($connection = @ mysql_connect("hz-mysql2", 
                                       "mysql8855", 
                                       "llllll")))
     die("Could not connect to database");

  if (!mysql_select_db("mysql26882", $connection))
     showerror();
     
  // Reassemble the date of birth into database format
$jmeno = "Otello";
 
  // Create a query to insert the customer
$query = "UPDATE FirstVisit SET counter = counter + 1";
//echo $prijmeni;
//$prijmeni=$jejda;
 //$query = "INSERT INTO klient
          // set cislo = last_insert_id(), " .
		//"jmeno = '$jed', " .
		//"heslo = '$dva'";

          // "prijmeni = \"" . $formVars['prijmeni'] . "\" " ;

           
  if (!(@ mysql_query ($query, $connection)))
//	 showerror();


  // Find out the cust_id of the new customer 
 $custID = mysql_insert_id();
//(last_insert_id()+5)
?>
AM_
Profil
proč máš v tom kódu ty zavináče před mysql_connect a mysql_query? odstraň je, pak se třeba alespoň dozvíš nějakou chybovou hlášku.
Xaver
Profil *
Ten jednoduchy kód, který vždy přičte vlastně jen jedno číslo nezobrazuje chybové hlášení. Problém by měl být dle hosting providera v chybe 503.., teda ze skript není udajně dobře zoptimalizován a patrně jeho provedení trvá delší dobu nebo se neuzavře databáze nevím. Je možné tento kod nějak optimalizovat?
Joker
Profil
Xaver:
Chyba 503 znamená, že server je dočasně nedostupný.
To nemusí být problém daného skriptu. A ještě navíc:

Additionally, a 503 Service Temporarily Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
- čili stejná chyba nastala i při pokusu o zobrazení chybové stránky.
Jestli tenhle kód nemáte i na chybové stránce, nejspíš to není příčina chyby.
Xaver
Profil *
Joker:
"maintenance downtime or capacity problems". Jde o to, že když jsem do hostingu poslal tu chybu, tak jsem dostal stručnou odpověď odkazující na statistiky s vytížeností procesorového času a přenesených dat během 7 dnů. Jde ale o to, že ani jeden z těhle ukazatelů nebyl překročen...vše tak v 20% povoleného limitu. Tak fakt nevím. Všiml jsem si ale chyby v kodu., který zde není uveden a spočíval v tom., že pokud stránku uživatel neuzavřel do minuty., tak se automaticky volal mysql kod každou minutu...ale jednalo se vždy o jinou stránku než na které uživatel právě byl., tak nevím., zda to může být ono.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0