Autor Zpráva
Vagon
Profil *
Dobrý den
Mám na webu script na zobrazeni času, ale problém je v tom že script zobrazuje čas o 2 hodiny dopředu? Můžete mi poradit prosím kde je problém?
Díky všem za reakce a na závěr zde máte script


<script type="text/javascript">
var now = new Date();
var h   = new String();
var min = new String();
var sec = new String();

now.setTime(<? echo ( (time()+$GMT) * 1000); ?>);


function showTime()
{
	if (document.getElementById)
	{
		h   = "" + now.getHours();
		min = "" + now.getMinutes();
		sec = "" + now.getSeconds();
		if (h.length   == 1) h   = "0" + now.getHours();
		if (min.length == 1) min = "0" + now.getMinutes();
		if (sec.length == 1) sec = "0" + now.getSeconds();
		document.getElementById("zeit").innerHTML = h + ":" + min + ":" + sec;
		now.setSeconds(now.getSeconds() + 1);
		window.setTimeout("showTime();", 1000);
	}
} 
function popup(URL) { 
   window.open(URL, 'popup', 'toolbar=0, scrollbars=1, location=0, statusbar=0, menubar=0, resizable=0, width=300, height=330, left=400, top=300'); 
} 

<?
echo "</script>


HTML
<span class=\"material\"><span id=\"zeit\" name=\"zeit\">". date("H:i:s", time()+$GMT) ."</span>
mckay
Profil
Vagon:
Jak tento problém souvisí s php? V javascriptu se neorientuji, ale co vím, je to, že získává údaje od klienta, takže bych překontroloval, jestli v pc nemáte rozhozený čas.
Vagon
Profil *
Čas v PC mam přesný. Když jej zmenim třeba o hodinu, tak je na webu pořád o 2 hodiny víc než je prav¨ý čas.
Chro
Profil
Vagon:
Jaká hodnota je v proměnné $GMT? Zkus si ji vypsat echem na konci skriptu.
Vagon
Profil *
Já s tim zase tak moc neumím. Nechceš mě to popsat trochu podrobněji? :D
peta
Profil
Vagon: JS = forum JS
JS tam dela pouze ubihani casu.
PHP tam dela synchronizaci casu podle serveru a to posun hodin podle promenne $GMT, proto otazka zni, co mas v te promenne ulozene?
now.setTime(<? echo ( (time()+$GMT) * 1000); ?>);
funkceJS(<? echo promennaPHP; ?>); => vygeneruje html kod funkceJS('retezec');
Otazkou zustava, co jsi mel puvodne v planu? Chtel jsi uzivateli zobrazit cas na serveru? Nebo mu zobrazit cas v jeho pc?
Vagon
Profil *
Chtěl jsem zobrazit čas na serveru :)
Chro
Profil
Vagon:
To vypadá na ruský server. :-) Zkus nahradit time()+$GMT za jen time() nebo time()-7200 ;-)
Vagon
Profil *
now.setTime(<? echo ( (time() - 7200); ?>);
Když tam napíšu toto, tak to hodí chyba na stránce
Chro
Profil
Vagon:
Nahraď jen to co jsem napsal a nech tam i to ) * 1000, i v span date nahraď pouze time()+$GMT tím co jsem ti radil, jinak nech vše tak jak je.
panther
Profil
Vagon:
pořád nevím, o co se snažíš, nicméně, kdyby sis v [#9] spočítal závorky, zjistíš, že ti nějaké přebývají.
Vagon
Profil *
Chro: Tak jsem to zmenil
<span class=\"material\"><span id=\"zeit\" name=\"zeit\">". date("H:i:s", time()) ."</span></span>
Jenomze teď když to hodim na FTP, jdu na web tak prvnic 3 sekundy je tam chvilu spravny cas a chvilu posunuty cas o 2 hodiny zase a po třech sekundách je ten posunutý čas pořád o ty 2 hodiny.
Chro
Profil
Vagon:
Zkus v tom spanu vymazat pouze id=\"zeit\" name=\"zeit\", myslím, že ten bordel s časem dělá javascript. Na co ho tam vůbec máš když chceš čas ze serveru? Šlo by to jednodušeji.
Vagon
Profil *
No tak ted uz to funguje. Ale škoda že se ten čas každou vteřinu už neaktualizuje když je to odpojene od scriptu. To by se právě docela dost hodilo na tom webu kde to bude.
Vagon
Profil *
No a na závěr vám teda prozradím do čeho jsem to potřeboval: www.valkaostrovu.hys.cz :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0