Autor Zpráva
lucas159
Profil
ahoj všem,

mám script který běží neurčitou dobu, lze v php vytvořit progress bar, který by reagoval v procentech na stav dokončení. Prosím může mi někdo šikovný poradit jak na to? děkuju Lukáš
WertriK
Profil
lucas159:
lze v php vytvořit progress bar, který by reagoval v procentech na stav dokončení
V samotném PHP nelze.

Možná by to šlo s pomocí Ajaxu.
fuckin
Profil
WertriK:
V samotném PHP nelze.
V případě jednoduchého výpisu bufferu při náročné operaci lze. Nicméně to asi nechce.

Jde o to, že php bude muset komunikovat s js přes AJAX, takže pokud php skript ti bude vracet třeba aktuální procenta tak to lze.
DoubleThink
Profil *
fuckin:
takže pokud php skript ti bude vracet třeba aktuální procenta tak to lze.
To ale předpokládá, že ta časově náročná operace bude běžet asynchronně. Běžnými (PHP) prostředky nelze.
fuckin
Profil
DoubleThink:
To ale předpokládá, že ta časově náročná operace bude běžet asynchronně. Běžnými (PHP) prostředky nelze.
A nebo třeba pokud se bude jednat o operaci, kde půjde druhým skriptem vyčíst kolik procent je hotovo (např. během té náročné operace se bude ukládat info do php memory, a ten druhý skript bude vracet její obsah) pak to samozřejmě lze.
DoubleThink
Profil *
fuckin:
během té náročné operace se bude ukládat info do php memory, a ten druhý skript bude vracet její obsah
Samo se to info ukládat nebude. Někdo to musí udělat a otevřít paralelní vlákno v PHP skriptu prostě nejde. Ani pověsit na akci listenery.
Běžnými prostředky v PHP nemůžeš sledovat průběh žádné atomické operace, pokud už není taková funkce zajištěna přímo v céčkovém zdroji případné extenze.
fuckin
Profil
DoubleThink:
Samo se to info ukládat nebude. Někdo to musí udělat a otevřít paralelní vlákno v PHP skriptu prostě nejde. Ani pověsit na akci listenery.
Pochopitelně, měl jsem na mysli složité operace které jsou v cyklech apod kdy v každém cyklu se to info někam uloží.
__construct
Profil
fuckin:
Pochopitelně, měl jsem na mysli složité operace které jsou v cyklech apod kdy v každém cyklu se to info někam uloží.
To je teda pekná blbosť - to je možno použiteľné tak na localhoste .. Vieš si predstaviť koľko HTTP Requestov to bude ?
fuckin
Profil
__construct:
To je teda pekná blbosť - to je možno použiteľné tak na localhoste .. Vieš si predstaviť koľko HTTP Requestov to bude ?
Nepochopils.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0