Autor Zpráva
rajecc
Profil
Omluvám se,ale nenašel jsem odpověď na svoji otázku při procházení témat. Jsem v začátcích a nemohu přijít na tento problém.Na indexu mám zahájení session a potřebuji pro malý nákupní košík identifikovat nakupujícího dle PHPSESSID.Jenže tu já mám pokaždé jinou jak ten kupující prochází jednotlivé produkty a tím se reloaduje celá stránka.A jak přihazuje do košíku,produkt se zapíše do databáze do tabulky kos,ale pokaždé je to s jiným PHPSESSID.Je to stejné, i když dám zahájení session jen na stránce s produkty.A když koukne do košíku,nemá tam nic , protože PHPSESSID už dávno nesouhlasí.
Možná jsem to nepopsal zrovna nejlíp.Děkuji za případné odpovědi.
Alphard
Profil
Tohle není dobrý návrh, PHPSESSID takto moc nepoužívejte. Jestli potřebujete uchovávat určitý kód, dejte ho normálně do session, $_SESSION['kod_zakaznika'] = 123;.
rajecc
Profil
Děkuji,ale to je přece ten samý problém.Při každém reloadu stránky se určí nový kód a jak já pak rozliším jednotlivé zákazníky od sebe v koši?
Medvídek
Profil
rajecc:
if(empty($_SESSION["hash"])){
$_SESSION["hash"]=md5(uniqid(mt_rand()).$ip);
}
Alphard
Profil
rajecc
Možná se ptám zbytečně, ale máte session_start() na každé stránce?
rajecc
Profil
Jestli jsem pochopil otázku správně,tak by session_start() mělo být na každé stránce,se kterou přijde nakupující při výběru do styku.Je to tak?
Alphard
Profil
[#6] Je, obvykle není důvod na některé stránky session nedávat, takže se dává na každou (často je to zcela bezproblémové, protože je na začátku indexu, do kterého se vkládá vše ostatní).
Nesmíte zapomínat, že se nakupující může podívat do smluvních podmínek, nápovědy, ..., prostě všude.
rajecc
Profil
Právě,že je na začátku indexu a do něj se vše vkládá.Nestane se pak opět,že bude mít pokaždé jinou session?
Alphard
Profil
rajecc:
Session uchovává data, není třeba starat se o její identifikátor. Když na jedné stránce uložíte $_SESSION['barva'] = "zelena"; tak ji na další stránce můžete vypsat echo $_SESSION['barva']; ať již se identifikátor změnil, nebo ne.
js
Profil *
rajecc:

Něco malinko o sessions
rajecc
Profil
Děkuji moc za vysvětlení.Vyzkouším to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0