Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím vás lidičky. Nikde jsem nenašel návod na to jak napsat funkci pro to kolik komentářů daný článek obsahuje. Jak to prosím udělat?
panther
Profil
lopik007:
komentáře máš někde uložené (DB?), tak je jen spočítej. Na to nemusíš psát žádnou funkci.
mckay
Profil
lopik007:
Při SQL dotazu použij count().
mattyZEM
Profil
Já počet komentářů ukládám přímo do článku (na úvodní stránce o 1*count(clanky) méně příkazů :))
tiso
Profil
mattyZEM: netreba žiadny príkaz navyše, takto:
tabuľky: articles(id, ...), comments(id, article_id, ...)
Výpis posledných 10 článkov a počtu ich komentárov na stránke:
select articles.*, count(comments.id) comments_count from  articles
left join comments on articles.id=comments.article_id
group by id
order by id desc
limit 10
mattyZEM
Profil
Reaguji na tisa:
Vážně? To by mě zajímalo, jak by jsi to udělal...
mattyZEM
Profil
Tiso: Jenže takto musíš LEFT JOIN-ovat, což já nemusím.
A tabulek vybereš 2× tolik, tím jsem myslel 1*count(clanky)...
__construct
Profil
lopik007:
Nikde jsem nenašel
možno si ani nikde nehľadal .. :)
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL
tiso
Profil
mattyZEMJenže takto musíš LEFT JOIN-ovat, což já nemusím.
Na to sa lopik007 nepýtal...

tím jsem myslel 1*count(clanky)
Čo si tým presne myslel by ma naozaj zaujímalo, pretože pôvodne si písal:
na úvodní stránce o 1*count(clanky) méně příkazů :)
čo pre stránku s 10-timi článkami znamená 10 "príkazov"
lopik007
Profil
Já bych to udělal nějak takhle:
<?php komentare_pocet (%) ?>


Jenže tohle nemůže nikdy fungovat. Poradíte tedy?
panther
Profil
lopik007:
Jenže tohle nemůže nikdy fungovat.
to opravdu fungovat nikdy nebude.

Poradíte tedy?
rady výše uvedené ti nestačí? tiso ti v [#5] řešení napsal.
Nox
Profil
lopik007:
Vždyť už to tady máš napsaný... 2 možnosti jak získat počet komentářů a pak dáš jen echo $clanky[5]["komentaru"] atp.
lopik007
Profil
panther:
S toho když mi to někdo napíše se nic nenaučím, nejlepší by byl návod na tento počet komentářů k článků, jenže ho jaksi nemohu vygooglit, a když už najdu návod tak se to týká jen pro návod k redakčnímu systému wordpress, a ten je mi na nic
panther
Profil
lopik007:
S toho když mi to někdo napíše se nic nenaučím
a co bys chtěl vědět? Když tě odkážu na nějaký článek, bude tam pravděpodobně to samé nebo podobné řeení, jako je zde.

Nenaučíš se nic tím, že ho zkopíruješ. Pokud se jej pokusíš pochopit a pochopíš, k něčemu ti to bude. Nevím, co si představuješ, že najdeš někde jinde.
lopik007
Profil
Chci pouze návod na tuto věc Zjištění počtu komentářů v článku nic víc, s toho, že mi to tady někdo napíše nic nepochopím
__construct
Profil
lopik007:
Chci pouze návod na tuto věc Zjištění počtu komentářů v článku nic víc, s toho, že mi to tady někdo napíše nic nepochopím
Jediný návod je naučiť sa SQL .. potom pochopíš tie SQL dotazy čo Ti tu písali - sú úplne jednoduché.
lopik007
Profil
Už mě to začíná štvát, každý si mele jen to své, a stále dokola. Chtěl bych prosím vás pouze návod na zjištění počtu komentářů v daném článku
nightfish
Profil
lopik007:
Chtěl bych prosím vás pouze návod na zjištění počtu komentářů v daném článku
1) provést SQL dotaz, který počet komentářů zjistí
2) vypsat výsledek SQL dotazu
mckay
Profil
lopik007:
PHP není jazyk, který by byl určen pouze pro články v redakčních systémech a jejich komentáře, jde o to, pochopit php, SQL a znalosti, které máš zužitkovat tak, aby to fungovalo... žádný konkrétní řešení pro všechny případy neexistuje.
blaaablaaa
Profil
lopik007:
Jak uz ti tady psalo vice lidi, napis odkud spocitat? Pouzivas nejaky redakcni system (drupal, wordpress, ...) nebo mas vlastni (pak bys mel byt schopny si to napsat sam)?
lopik007
Profil
blaaablaaa:
Používám vlastni rs, ale problém je v tom, že jsem ho nenapsal já, ale člen nad tvou odpovědí mckay
mckay
Profil
lopik007:
Používám vlastni rs, ale problém je v tom, že jsem ho nenapsal já, ale člen nad tvou odpovědí mckay
V tom problém není - jestli si dobře vzpomínáš, asi před měsícem jsem ti psal email, že pokud budeš mít zájem, můžu ti přes prázdniny instalnout aktualizovanou verzi, ke které sis mohl napsat požadavky... takže se přestaň starat o ptákoviny a počkej si.
lopik007
Profil
mckay:

Já jen, že když si počkám aby si mi ho upravil, tak tam opět polovina věci nebude
mckay
Profil
lopik007:
Já jen, že když si počkám aby si mi ho upravil, tak tam opět polovina věci nebude
Jestli narážíš na to, že bylo něco nekompletní, v zásadě jde o to, že když zadáváš práci, měl bys mít jasno co chceš, a ne nabalovat v průběhu práce milion dalších požadavků + nehrabat se v tom, co je napsané, protože to obvykle poděláš. Není vhodné řešit to tu, jestli něco chceš dodat, můj email máš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0