Autor Zpráva
Ratio
Profil
Cau, potrebuju poradit.
Lze nějakým způsobem uložit text z textarea do souboru txt a nasledne ho zobrazit, treba textarea, ve stejnem formatovanim?
Díky
Alphard
Profil
Lze.
file_put_contents();
file_get_contents();
Ratio
Profil
Díky, a lze ještě nějka docílit, aby zustalo radkovani?
Např.:
Aby místo:
abcd cde

naskakovalo:
abcd
cde
mattyZEM
Profil
Jistě, u výpisu to prožeň funkcí nl2br($promenna), pokud nemáš stránku v XHTML, použij nl2br($promenna,0);nl2br($promenna, false);
Moderátor Majkl578: Upraveno, viz [#12] a níže
Ratio
Profil
diky
Nox
Profil
a pozor na XSS a takovou neplechu
Majkl578
Profil
mattyZEM:
Pro logické hodnoty se nepoužívá 0, ale false.
Neas
Profil
mattyZEM:
A jestli se můžu zeptat: proč se na konec musí dávat ta nula?
Nox
Profil
http://cz.php.net/manual/en/function.nl2br.php
mattyZEM
Profil
Majkl578:
Pro logické hodnoty se nepoužívá 0, ale false.
Nejsem logik :P... Já používám 0, funguje a je to kratší. Ukamenujte mě, prosím.
tiso
Profil
mattyZEM: na ukameňovanie je ešte čas, Majkl578 ťa len upozornil aby si neradil blbosti. Aj keď sú to možno drobnosti na ktorých možno podľa teba až tak nezáleží, ale netreba učiť začiatočníkov zlozvykom, ktorých sa potom budú musieť zbavovať.
mattyZEM
Profil
tiso:
aby si neradil blbosti
Kdyby se chtěl dotyčný učit, vygooglil by si "how to open file php", "file write php", přečetl by si článek o funkcích, následně by si je našel na php.net a byl by spokojen. Já jsem mu poradil jak to funguje, to že 0 == false a 1 == true by mu snad došlo jednoduše, viz dokumentace nl2br, kde je také napsáno true/false. Já to používám takto, a nijak se nemusím zbavovat tohoto zlozvyku.

Pokud Vám to moc vadí, tak nějaký moderátor může jednoduše můj příspěvek upravit a hodit tam false.
tiso
Profil
vadí, mmm
Moderátor Chamurappi: Upraveno, viz [#4].
mattyZEM
Profil
Tak se na to nedívej ;).
Neas
Profil
Mno já osobně tam, kde má být false, píšu false, ale řekl bych, že je jedno, jestli tam hodíš to, nebo 0, když to ve výsledku funguje stejně a stejně se to nikdo nedozví, pokud ti nehackne stránku.
Nox
Profil
Neas:
Nebo nezačneš někde/s někým pracovat :)
tiso
Profil
Neas: ide práve o to, že keď mattyZEM má tento zlozvyk, tak to môže byť všetkým jedno. Problém je keď tento zlozvyk radí ďalším tu na diskusii.

mattyZEM: Kliniec tiež zatlčieš hasákom, výsledok je ten istý ako keď použiješ kladivo...
Majkl578
Profil
mattyZEM:
Tam, kde se jedná o logickou hodnotu má být false a nic jiného. Jiná hodnota je prostě špatně, protože není logická.
Postavím-li některý setter objektu na ověřování, jestli zadaná hodnota je bool, tak bys byl nahraný, protože is_bool(1) === false. Tím se dostávám i k tomu co jsi uvedl v [#12], (0 == false) === true, ale (0 === false) === false. Osobně doporučuji primárně používat identitu (===) namísto obyčejného netypového porovnávání (které se ovšem někdy hodí).
Nezajímají mě tvé zlozvyky, ale hrozně mi vadí, když někdo takové věci šíří dál, tím hůř když adresát je někdo začínající (nic ve zlém).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0