Autor Zpráva
Peter45
Neviem ani ako to spravne napisat,stretol som sa prvy krat ze po nahrati na server mi nechce includovat subory...cize takto mam kod:

<?

if ( $xd AND !preg_match("#^[a-z0-9_.-]+$#i",$xd) ) $xd="";
		  if (!$xd) $xd="Cafe"; 
		  if ($xd=="Cafe") $xd="uvod.php"; 
		  if ($xd=="Kaviaren") $xd="kaviaren.php";
		  if ($xd=="Akcie") $xd="akcie.php";
		  if ($xd=="Menu") $xd="menu.php";
		  if ($xd=="Galeria") $xd="galeria.php";
		  if ($xd=="Kontakt") $xd="kontakt.php";
		  if ($xd=="Akcia_tyzdna") $xd="akcia-id.php";
		  if ($xd) include $xd;

?>

A takto odkaz:

<a href="?xd=Kontakt">kontakt</a>

No a po kliku mi sice adresu zobrazi no subor neincluduje...co je vsak zaujmave ze na jednom servri mi to funguje a ako som to prekopiroval na iny server uz to nejde nejake rady?
Alphard
Zkuste používat $_GET['xd'] místo všech $xd.
Peter45
Nepochopil som,aky to ma vyznam?
Alphard
V závislosti na nastevení register globals nemusí být proměnné přenášené v URL automaticky přistupné jako $xd, ale jsou v poli $_GET. Podobně existuje $_POST, $_SESSION atd.
Peter45
A ten register globals sa kde nastavuje? prvy krat take daco pocujem...Skusil som a funguje no mam tak postaveneho aj admina a je to dost prepisivat ci by teda nebolo lepsie nastavit ten register globals?

Moderátor Majkl578: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Majkl578
Nastavení a používání register_globals je deprecated (zavrženo) - není vhodné používat.
Používej způsob uvedený ve [#2] a nesetkáš se s problémy.
Peter45
No tak ok,to by som mal tak z časti vyriešené,,no ďalši problém mam s DB,to čo mi funguje na ako som pisal jednom servri tak mi nefunguje na druhom,teda myslím zápis do tabuliek...tabulky som exportoval a zas importoval,zdrojaky taktiež a žiadna snaha volačo do db zapísať
petr 6
Peter45:
a je to dost prepisivat
Proč přepisovat, stačí (v podstatě) na začátek připsat
$xd=$_GET['xd'];

Mimochodem celý ten kód je nějaký divný, postupně přepisuješ proměnnou $xd a přitom stále ověřuješ její hodnotu.
Peter45
Hej ludkovia čo može byt s DB ked cely admin mi na jednej DB funguje a na druhej už nie???
Ten $xd=$_GET['xd']; som poprepisoval prekliky idu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0