Autor Zpráva
Tomasekkkk
Profil *
Ahoj všem, rád bych požádal o následující radu, potřebuji generovat URL adresu dle zadaného počtu. Z výpočtu z mysql mi vyjde např. výsledek: 272:15 = 18.13, potřeboval bych tedy, aby mi script generoval text:

<a href="odkaz.php?id=1">odkaz</a>
<a href="odkaz.php?id=2">odkaz</a>
...
<a href="odkaz.php?id=18">odkaz</a>


tedy tento script yvgeneroval 18 takovýchto A odkazů, asi by to mělo jít přes while nebo podobně, bohužel nevím jak jej přinutit ať text vygeneruje 18x. V MySQL dám jednoduše LIMIT 18 a while a je to, ale u PHP přímo nevím :-( Prosím o radu, snad jsem to napsal trošku srozumitelněji
nightfish
Profil
$vysledek = 272/15; // pozor, provádí celočíselné dělení
for ($i = 1; $i <= $vysledek; $i++) {
  echo '<a href="odkaz.php?id='.$i.'">odkaz</a>';
}


EDIT: poznámka na prvním řádku není pravdivá
Tomasekkkk
Profil *
To byla rychlost, moc děkuji, už se poučím, zaokrouhlování čísla dolu si už dohledám ;o)
nightfish
Profil
Tomasekkkk:
pokud budou dělitel i dělenec zapsáni jako celá čísla, tak bude výsledek automaticky celočíselný (a tedy i "zaokrouhlený dolů") <-- není pravda
pokud bys použil $vysledek = 272.0/15, bude výsledek 18.33333..., nicméně cyklus for se stejně zastaví u 18
EDIT: první řádek není pravdivý
Alphard
Profil
nightfish:
pokud budou dělitel i dělenec zapsáni jako celá čísla, tak bude výsledek automaticky celočíselný
Tohle se mi u PHP nějak nezdá.
<?php
$vysledek = 272/15;
echo $vysledek;  // vypise 18.133333333333
nightfish
Profil
Alphard:
Tohle se mi u PHP nějak nezdá.
Moje chyba. Výsledek je celočíselný pouze v případě, že jsou čísla dělitelná beze zbytku. A teď jsem i přišel na to, se kterým jazykem jsem si to spletl - je to C.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0