Autor Zpráva
RobertH
Profil
Zdravim,

používám tenhle script na menu aby se mi označovali příslušné tlačítka dle danné stránky:

<? $oznaceni[$_GET["pg"]]= 'class="aktivni"'; ?>
			        <?php 
			        echo'<ul class="button">
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=index" '.$oznaceni["index"].'>Hlavní strana</a></li>
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=product" '.$oznaceni["product"].'>Produkty</a></li>
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=firm" '.$oznaceni["firm"].'>O nás</a></li>
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=reference" '.$oznaceni["reference"].'>Reference</a></li>
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=download" '.$oznaceni["download"].'>Ke stažení</a></li>
			 		  <li class="item"><a href="index.php?pg=contact" '.$oznaceni["contact"].'>Kontakt</a></li>
			 		</ul>'; 
				 ?>


Ale nevim, jak mám udělat když mám stránku např. v "index.php?pg=product" ňáký výrobek, a po rozkliknutí na něj se otevře nová stránka už s adresou "index.php?pg=vyrobek1".

Potřebuji aby tlačítko "Product" bylo vždy označeno, i když nejsem přímo na stránce "product.php" ale na ňákém výrobku odkazujícím z té stránky (výrobku).

Snad jsem to popsal trochu pochopitelně.
panther
Profil
RobertH:
a podle čeho má sám o sobě script poznat, do jaké kategorie ten který výrobek patří? Já to nevím a script už vůbec ne.

Můžeš mu pomoci hierarchickou URL, tedy /produkt/vyrobek1, kde $_GET['pg'] bude produkt a $_GET['product'] bude vyrobek1. Třeba.
RobertH
Profil
Jo přesně: Produkt -> Vyrobek. Takze URL bude vypadat nasledovne: index.php?pg=product&product=1 ?
panther
Profil
RobertH:
Takze URL bude vypadat nasledovne
třeba.
RobertH
Profil
No jo, ale pak se mi již neincluduje požadovaná stránka a už vůbec mi nezůstává označené menu.
RobertH
Profil
Můžete mi někdo přesně poradit co mám udělat? To co chci je jen aby bylo vždy označené tlačítko "Produkty" i když kliknu na detail produktu.

Odkaz na živou stránku - funguje zatim jenom první výrobek.

Kód indexu kam includuju stránky
Kód includované stránky "Produkty"
RobertH
Profil
Tak jsem menu předělal dle: Odkaz

Takto vypadá teď:

		<?php
echo "<ul>";
echo "<li";
if ($str=="1") { 
   echo " class='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?str=1'>první odkaz</a></li>";
echo "<li";
if ($str=="2") { 
   echo " class='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?str=2'>druhý odkaz</a></li>";
echo "<li";
if ($str=="3") { 
   echo " class='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?str=3'>třetí odkaz</a></li>
</ul>";


	$stranka = $_GET['str'];
	if (!isset($_GET['str'])) {
	$stranka = "uvod";
	} else {
	$stranka = $_GET['str'];
	}
	
	


if ($stranka!="uvod" && $stranka!="1" && $stranka!="1-1" && $stranka!="2" && $stranka!="3") {
// vyjmenujeme všechny "povolené" názvy
    $stranka="uvod";
}


	$soubor = "soubory/".$stranka.".php"; // k názvu připojíme cestu do adresáře zepředu a příponu zezadu
	if (!file_exists($soubor)) {
	$soubor = "soubory/uvod.php";
	} // pokud neexistuje soubor, který chceme includovat, budeme vkládat soubor uvod.php

?>
		
		
<?php
	include ($soubor);
?>


Jen stále nevim jak do toho zakomponovat "podstránky" na které se bude odkazovat již v includovaných stránkách.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0