Autor Zpráva
happy
Profil
Jak již vypovídá z nadpisu, zajímalo by mě jaký je dle vás nejlepší plugin systém.

co jsem prošel pár cms apod. tak to bylo většinou řešené pomocí "hooks". Dál jsem ještě našel doporučení podívat se jak to mají řešené v radiantcms (vzhldem ktomu že je to v ruby to nechávám až na později).

jak je nejlepší řešit pluginy pocle vás?
ShiraNai7
Profil
To je těžké, záleží co od toho pluginového systému chceš. Nejlepší si je napsat vlastní podle potřeb, mohl bych tu začít popisovat ten svůj, ale to ničemu neposlouží.
happy
Profil
ShiraNai7:
Chci aby se pluginy dali nahrát a aktivovat jako v běžných cms. Chci aby mohli rozšiřovat jakoukoli část základu cms (bez toho abych musel něco v základu měnit).

jednoduchým příkladem který by mluvil za vše je, že v základu cms by byla registrace a plugin by dokázal některému inputu přidat nové validační pravidlo. a právě tady už moc nevím jak to udělat.
Člověk odešle formulář, ten dojde na server a začne se validovat. pomocí "hooks" vložím do místa háček a na něj naváži funkci pro dodatečnou validaci. vše funguje. Otázka je, jak tohle udělat s jakýmkoli jiným systémem, který "hooks" nepožívá.

Celkově mě totiž příliš nepřitahuje představa, že budu mít aplikaci plnou háčků. Ve wordpress je jich přes 1000.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0