Autor Zpráva
pavuk
Mám následující formulář
<form method="post" name="contact" action="index.php">
<label for="author">Předmět:</label><input type="text" id="author" name="author" class="required input_field" />
<label for="email">Email:</label><input type="text" id="email" name="email" class="validate-email required input_field" />
<label for="spam">Opište číslo <span class="bold">2</span>:</label><input type="text" name="spam" id="spam" class="input_field" />
<label for="text">Text emailu:</label><textarea id="text" name="text" rows="0" cols="0" class="required"></textarea>
<input style="font-weight: bold;" type="submit" class="submit_btn" name="submitbutton" id="submitbutton" value=" Poslat " />
<input type="reset" name="reset" id="reset" value=" Vymazat " />
</form>

ze kterýho odesílám emaily tímto skriptem
<? 
$author = $_POST['author'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$text = $_POST['text'];

if ($author!="" and $email!="" and $text!="" and $spam=="2")
{
cs_mail("info@smatana.cz", $author, $text, "From: ".$email);
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat,</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje</p>";
}
?>

Email přijde správně, ale schází v něm email odesilatele. Kde mám chybu, co jsem přehlídl?
/pozn. skript není můj, mám ho ze zdejší diskuze
Alphard_
Profil *
cs_mail("info@smatana.cz", $author, $text, "From: $email\n");
pavuk
Super, funguje to. Jen... zjistil jsem že "\n" znamená tzv."escape sekvenci", přechod na novej řádek. Jakej to má teda vliv na to aby se email odesilatele zobrazil v příchozím emailu? Jak to spolu souvisí?
DoubleThink
Profil *
Správně by to mělo být \r\n (CRLF)

pavuk:
Jakej to má teda vliv na to aby se email odesilatele zobrazil v příchozím emailu?
Každá hlavička se ukončuje koncem řádku.
pavuk
Díky, to php bych se měl začít učit...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0