Autor Zpráva
Jonatan
Profil
Ahoj,
začal jsem chodit na kurz tvoření www stránek. Momentálně probíráme php a jako úkol jsme dostali vytvořit pomocí php tabulku, kde se v každé buňce budou vykreslovat dvě čísla. První je číslo příslušeného řádku, ve kterém se buňka nachází a druhé je číslo sloupce, ve kterém je buňka.
Trápím se s tím už hrozně dlouho a pořád nemůžu přijít na správné řešení, proto jsem rozhodl požádat tady o pomoc.
Předem moc děkuju za jakoukoli pomoc
Majkl578
Profil
Použij k tomu dva v sobě vnořené cykly (for).
Jonatan
Profil
To jsem chtěl udělat, ale jsem opravdu začátečník a nevím jak je do sebe vnořit. Pamatuju si, že nám to na hodině ukazovali, ale moc moudrý jsem z toho nebyl. Vím, že tam byli použity dva v sobě vnořené cykly for a potom tam bylo aspoň pro mě složitě sestavené příkazy echo, ale bohužel nejsem schopen to sestavit. Už s tím opravdu bojuju pár dnů a pořád se mi nedaří přijít na řešení. Nemohl byste mi prosím napsat nějaký stručný návod nebo trošku navést, jak bych to mohl zvládnout?
Díky moc za radu a za zájem.
Alphard_
Profil *
echo "<table>";
for($i = 1; $i <= $pocerRadku; $i++)
{
  echo "<tr>";
  for($j = 1; $j <= $pocerSloupcu; $j++)
  {
    echo "<td>$i, $j</td>";
  }
  echo "</tr>";
}
echo "</table>";
Jonatan
Profil
Strašně moc děkuju.
debo
Profil *
Na jaký to chodíš kroužek ? Hledal jsem takovéhle kroužky a nenašel jsem žádný...
Jonatan
Profil
debo:
Je to kurz, který se skládá ze čtyř částí.....víc informací najdeš na www.iivos.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0