Autor Zpráva
Jan
Profil
Mám takovýto problém: v mém e-shopu mám index vytvořený z více php souboru, uprostřed hlavní strany mám vložený tento kod :
                                                    
<td valign="top" style="height:800px; width:640px; background:#ffffff;">
                                                    
<?php
if ($pdId) {
	require_once 'include/productDetail.php';
} else if ($catId) {
	require_once 'include/productList.php';
} else {
	require_once 'include/categoryList.php';
}
?>  
  </td>


který mi zobrazí přesně to co potřebuji. Bohužel mám web vytvořený jako tabulku skládajícíse z více tabulek, bohužel nevím jak přidat pevnou hodnotu velikosti stránky. Vždy se mi velikost okna přizpůsobý velikosti obsahu. Takže pokud mám v productList.php obsah větší ne je stránka celá stránka se mi natáhne podle toho obsahu, já potřebuji aby zústala velikost stránky stejá napravo se zobrazila posuvná lišta a pomocí té bych sjel na konec stránky produstList.php . Proto se ptám jak do tohoto kodu vlozit frame nebo jiny zpusob.
Děkuji
panther
Profil
Jan:

<td>
<frame>
Obsah
</frame>
</td>

nejde. ?
Jan
Profil
Bohužel nepomhlo
panther
Profil
Jan:
v tom případě nějak nevím, co chceš. Buňce rozměry nastavit nemůžeš, musíš použít něco dovnitř. Nemusí to být rám, postačí třeba div s nastavenými rozměry - když bude obsah větší, zobrazí se posuvníky.

Celkově si ale myslím, že to, co děláš, je špatné řešení. Proč chceš zobrazit další posuvníky a mít tak na stránce dva (jeden tady, druhý u pravého okraje prohlížeče)? Budeš tak mást méně zkušené uživatele, kterýmže má scrollovat.
Jan
Profil
Jde o to že pokud mám v jedné kategorii například 30 kusů zboží zobrazí se mi na stránce puze 18 kusů a zbytek na další straně , takže ákazník msí dole kliknout na odkaz další stránka . Proto mi přijde druhý posuvník jako lepší řešení. Co si o tom myslíte ?
panther
Profil
Jan:
myslím si, že uživatelé jsou na stránkování zvyklí. Raději si najdu produkt přes stránkování (ideálně, pokud je možnost seřadit produkty dle názvu, cenu, dostupnosti, hodnocení, ..., a to oběma směry (vzestupně i sestupně)).

Ale je to tvůj obchod, tobě to bude nebo nebude vydělávat, konečně rozhodnutí je tedy na tobě - podívej se, jak to mají udělané jiné eshopy, uvidíš sám, co se používá.

Jen tak pro tvou informaci: pokud něčemu zadáš výšku 800px, tak si zkus zobrazit stránku na menším rozlišení (typicky NTB, mobilní teledon, ale i část stolích PC). Když si odmyslím hlavičku stránky, atd., uvidím třeba jednu řadu produktů, k další budu muset nascrollovat - nejprve posuvníkem body (ten vpravo na hraně prohlížeče), potom ještě tím uprostřed stránky.
Jan
Profil
Tak bohužel ani přez div to nefunguje, takto mi lze upravit pouze šířka , pokud upravím šířku i délku na menší hodnotu, potom se mi sice text na šířku okna zmenší ale zao se natáhne pod sebe, žádny posuvník se nezobrazí
AM_
Profil
Dotaz nijak nesouvisí s PHP (je úplně jedno jaká ti pod tím běhá aplikační logika), přiště zkus to v sekci HTML/CSS.
A pokud má nějaký prvek mít za každou cenu pevnou šířku, dělá se to stylem:
width:800px;
overflow:auto; /*auto: zobrazi posuvniky pokud jsou potreba; scroll: zobrazi posuvniky vzdy; hidden: skryje pretekajici obsah, nezobrazi posuvniky*/


panther:
<td>
<frame>
Obsah
</frame>
</td>
Opravdu tohle myslíš vážně?
1) syntakticky je to holý nesmysl
2) ani principielně tohle se neřeší rámy
panther
Profil
AM
já jsem si to uvědomil později, že jsem napsal kravinu. Ale nechám to tam, nebudu to mazat, i když ano, kravina to je. Stydím se, dlouho jsem nespal.. ale ani to není omluva.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0