Autor Zpráva
PecanCZ
Profil
Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit to, jak mám udělat vlastně takový žebříček? Problém mám v tom, že nevím jak mám na kraj tabulky dostat pozici. Mám vypsané jméno a body, jenže nevím jak mám udělat pozici uživatele. Díky předem všem za rady ;)
Nox
Profil
$i=$start; // kvůli stránkování, jinak 1
cyklus(){ echo $i ... bla bla; $i++; }
PecanCZ
Profil
díky...možná jsem to ale špatně pochopil, mohl by jsi mi vysvětlit co mám dát místo toho bla bla?
nightfish
Profil
PecanCZ:
mohl by jsi mi vysvětlit co mám dát místo toho bla bla?
výpis jména a bodů
PecanCZ
Profil
já mám ten výpis udělaný takto:

<tr style="background: '.$bg.'; text-align: center;"><td>'.$pozice.'</td><td style="padding: 5 5 5 5; text-align: left;"><a href="index.php?page=uzivatel&id='.$tabulka['id'].'">'.$tabulka['nick'].'</a></td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['dobre'].'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['spatne'].'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$pocet_typu.'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['body'].'</td></tr>


jak to mám teda nacpat místo toho bla bla?
nightfish
Profil
máš tam proměnnou $pozice, která se tváří jako to, co chceš
takže je potřeba zajistit, že v tom vypisovacím cyklu bude $pozice++;

btw v CSS se musí psát u nenulových hodnot jednotky, správně je tedy "padding: 5px 5px 5px 5px", což lze zkrátit na "padding: 5px"
PecanCZ
Profil
a kde to mám zapsat $pozice++ prosím?
nightfish
Profil
PecanCZ:
Na to jsi ukázal příliš málo kódu. Kolem řádku, který jsi napsat, bude zřejmě nějaký cyklus while() nebo for() - tak do toho cyklu.
PecanCZ
Profil
posílám tedy větší část kódu

while($tabulka = mysql_fetch_assoc($get_tabulka)) {



$bg = ($row++ % 2) ? $color : $color2;


if(mysql_num_rows($pocet_uziv)=='0'):
$tiperi = '<h2>Žádný registrovaný uživatel!</h2>';
else:
$tiperi = '<tr style="background: '.$bg.'; text-align: center;"><td>'.$pozice.'</td><td style="padding: 5 5 5 5; text-align: left;"><a href="index.php?page=uzivatel&id='.$tabulka['id'].'">'.$tabulka['nick'].'</a></td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['dobre'].'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['spatne'].'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$pocet_typu.'</td><td style="padding: 5 5 5 5;">'.$tabulka['body'].'</td></tr>';
endif;

echo $tiperi;


}
nightfish
Profil
$pozice++;

umísti na řádek 15
PecanCZ
Profil
díky, teď už mě to vypisuje, ale až od druhého řádku, na prvním nemám nic a na druhém mám 1, nevíš čím to je?
nightfish
Profil
PecanCZ:
nevíš čím to je?
Popravdě ten kód je vcelku podivný. Pracuje se tam se dvěma výsledky databázových dotazů - jeden v $get_tabulka a druhý v $pocet_uziv - je tohle opravdu potřeba?

Spíš bych to viděl takto:
$pozice = 0;
if(mysql_num_rows($pocet_uziv)==0) {
  echo '<h2>Žádný registrovaný uživatel!</h2>';
} else {
  while($tabulka = mysql_fetch_assoc($get_tabulka)) {
    $bg = ($pozice++ % 2) ? $color : $color2;
    echo '<tr style="background: '.$bg.'; text-align: center;"><td>'.$pozice.'</td><td style="padding: 5px; text-align: left;"><a href="index.php?page=uzivatel&id='.$tabulka['id'].'">'.$tabulka['nick'].'</a></td><td style="padding: 5px;">'.$tabulka['dobre'].'</td><td style="padding: 5px;">'.$tabulka['spatne'].'</td><td style="padding: 5px;">'.$pocet_typu.'</td><td style="padding: 5px;">'.$tabulka['body'].'</td></tr>';
  }
}
PecanCZ
Profil
děkuju nejvíc!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0