Autor Zpráva
Kronny
Profil
Ahoj!
Potřeboval bych poradit s tím, když bych potřeboval aby na nějakou stránku nešlo přímo přejít.
Zkoušel jsem

<?php
if(empty($_SERVER["HTTP_REFERER"]))
{
echo "Sem nemůžeš!";
exit;
}
?>


Ale to nefunguje!
Předem díky ...
roberta
Profil
čo znamená „aby na nějakou stránku nešlo přímo přejít“?
mckay
Profil
roberta:
Prostě chce, aby se mu na tu stránku nikdo nedostal bez toho, aniž by přecházel z nějaké jiné stránky.

Kronny:
Ten skript jsem ti včera napsal, ale zřejmě jsi nepochopil jak to máš použít. Nejprve si přečti něco o php a potom to bude jasné.
Kronny
Profil
Dával jsem to tam normálně dobře ... ale nefungovalo to !
Kronny
Profil
Není to můj problém ... nemůžu za to
roberta
Profil
mckay:
nj, ale uniká mi zmysel. napr. ak niekto priamo do prehliadača napíše adresu stránky, tak má byť neprístupná.
ale keď sa na ňu klikne z nejakého odkazu napr. na google, tak už má byť prístupná?
mckay
Profil
roberta:
Jde mu o to, aby mu tam nikdo nelezl, pokud se nepřihlásil - proto jsem mu říkal, že to dělá špatně, že by si měl zařídit databázi uživatelů a řešit to chytřeji...
roberta
Profil
aha, už som to pochopil. zrejme ide o pokračovanie http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=111526&page=-1

môžeš to vyriešiť takto:
po úspešnom prihlásení si zapamätáš v session premennej (napr. $_SESSION['prihlaseny']="ano"), že sa používateľ prihlásil. a potom na každej stránke, ktorej obsah má vidieť iba prihlásený, skontroluješ session premennú. ak existuje a má hodnotu "ano", tak mu zobrazíš obsah stránky a keď nie, redirektneš ho napr. na prihlasovací formulár, alebo na chybovú stránku...
Majkl578
Profil
Jelikož referer je odesílán prohlížečem klienta a může být vypnut/změněn, není to vhodná forma ochrany a rozhodně není vhodné se na něj spoléhat.

Před interpunkcí se nepíše mezera.
AM_
Profil
Co takhle na jiné stránce, ze které odkazuješ, nastavit např. $_SESSION['allowed'] = 1, a na dané stránce pak tento příznak ověřit?
Kronny
Profil
AM:
No jo ... kdybych věděl jak, nejsem takovej machr ... a na stránce nemám registraci ...
AM_
Profil
K tomu žádnou registraci nepotřebuješ, stačí na začátku každého skriptu před jakýmkoli výstupem session_start() a pak máš ve všech skriptech dostupné pole $_SESSION, které se přenáší skrz celý web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0