Autor Zpráva
watchick
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli je možné za pomoci PHP nějak zpracovávat data z nějakého Hardwaru, například ze čtečky čárových kódů?

Děkuji
Watchick
mckay
Profil
watchick:
Pokud je ta čtečka na serveru a bude vymyšlený způsob jak ty data odesílat nějakému skriptu, řekl bych, že ano. Nejspíš bude už nějaká hotová knihovna, která si s tím kódem poradí.

Pokud to myslíš tak, že někdo přijde a dá si k počítači čtečku, přečte kód a tvůj skript ho zpracuje, bylo by asi potřeba aby se nějaký desktopový program, který to přečte postaral o to aby se to odeslalo tvému skriptu.

Možná jsem také úplně vedle a nic takového neexistuje, ale prostě si myslím, že to nějak jde. Jak se říká, všechno jde, když se chce.
hans2
Profil
watchick:
V první řadě si uvědom fakt, že php scripty jsou spouštěny zavoláním nebo přímým spuštěním...hw ovšem vyvolává v naprosté většině případů IRQ a obsluhuje ho driver jádra či pseudo-jádra (windows) a výstupní data jsou zaslána na definovaný výstup...
Příklad: Budeš mít server, který bude obsluhovat sklad a prodejnu, PC, které bude fungovat jako pokladna a u tohoto PC čtečku EAN. Na PC pak musí být klientská aplikace, která obslouží vstup EAN a sčítá položky nákupu a teprve po provedení nákupu odešle serveru data k odepsání stavu zboží z prodejny a evt. skladu. Server pak dle nastavení minimálních množství na prodejně a skladu vytvoří požadavek na dodávku zboží na prodejnu nebo dodávku od dodavatele.
Jiný případ jsou pak real-time úlohy jako kamery, sběr dat z různých senzorů na RS232 nebo RS485...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0