Autor Zpráva
Miri
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda li nemáte nejaký pěkný link na generátor čárových kodů pro kodování které zvládne jak čislice tak písmena.. prošel sem snad celej googel, pár věcí jsem i našel ale moc mi nevyhovovali. Tak kdyby ste někdo měl jakýkoliv free link na barcode dejte mi sem prosím vědět. Díky moc Míra
DoubleThink
Profil *
Specifikuj normu pro ten kód, existuje jich hodně. A textové dvourozměrné kódy rozhodně patří k těm exotičtějším.
P_T_
Profil
http://www.barcodemill.com/index.php
Miri
Profil *
No já sám přesně nevím, chci mít v rezervě minimálně tři ruzné kodování které dokáží vytvořit takovýhle kod BO0640318059M ale vím že to nemuže byt codovaní 3 z 9 protože je moc široké a nevejde se do políčka pro tisk a taky nevím jestli muže byt kodovaní code 128 protože sem slyšel něco jako že to česká pošta nepodporuje ale nejsem si jistej musím si to dnes ověřit....

P_T_ - Díky za tip, vyzkouším.
tatyalien
Profil
no jo, generátor pro českou poštu ;)
Miri
Profil *
ten od P_T_ tam se nemužu dohledat žádného linku na stažení .. předpokladam že je to placené podle toho co tam píšou :-)
nemáte někdo jiný barcode prosím vás ? :-)

tatyalien - nevíš takhle náhodou co česká pošta nebere za čarové kody ?
tatyalien
Profil
Už si to nepamatuji, ale čarové kódy jsem si dodal do tisku pomocí PDFka.... Nejsem teď na domácím počítači, ale někde tady v diskuzy jsem psal co používám za PDF je to nějak FPDF (asi) a je tam spousta doplňků. Jak EAN-13, barcode atd. Jen jsem měl problémy s tím co tam mám u sebe, protože třeba kód Z2010/001 mě to vytisklo, ale při zpětném načítání jsem dostával Y2010 nějaký znak 001, tak jsem si vytipoval co budu používat a hold zkoušel a zkoušel ;)

edit: FPDF pod záložkou Scripts jsou dodělané pluginy - tam je několik typů čárových kódů. A není to tak těžký, když jsem to zvládl já ;) (samouk, za celej život jsem měl jen 1 hodinu programování ve škole... pascal a podmínku IF :-D)
Kajman_
Profil *
Miri:
Kdysi před lety jsem zkoušel tuším tohleto
http://www.barcodephp.com/1d/overview.php

tatyalien:
Y2010 nějaký znak 001
To bývá spíše věcí některých čteček přes usb, které často emulují stisk kláves na anglické klávesnici. Pokud má uživatel českou, tak se u líšících se kláves stávají tyto chyby.
tatyalien
Profil
Kajman:
jj byl tam problém AJ/CZ klávesnice a nemohl jsem za boha udělat, aby se to dělalo správně, ale po tom co jsem si vychytal potřebné "znaky" co budu potřebovat generovat (jednalo se o reklamační systém, kde jsem zadával u tisku čarový kód čísla evidence, to se skládalo ze zkratky pobočky, rok, "/" a číslo protokolu)). Takže po dohledání pár znaků už vše fachá jak má.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0