Autor Zpráva
tombik
Profil
Co dělám špatně?

<?php
$db = mysql_connect('localhost', 'root', '1240') or die("chyba v přihlašovacích údajích");
mysql_select_db ("studio") or die("nelze se připojit k db studio");
$příkaz = 'SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE prijemi-jmeno = '. $_POST['hledat'];
$výsledky = mysql_query ($příkaz, $db) or die ((mysql_error($db));
    // projdi výsledky
    while ($row = mysql_fetch_assoc($výsledky)) {
      extract($row);
      }


hláška:
Parse error: syntax error, unexpected ';' in C:\ComplexWebServer\http_docs\kadernictvi\design\vyhledavani.php on line 5
Mastodont
Profil
Spočítej si závorky v tom řádku 5, máš tam jednu levou navíc.
tombik
Profil
Já sem *****, díky :)
tombik
Profil
Ovšem tadyto už netuším vůbec:
<?php
$db = mysql_connect('localhost', 'root', '1240') or die('chyba v přihlašovacích údajích');
mysql_select_db ("studio") or die("nelze se připojit k db studio");
$příkaz = 'SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE prijmeni_jmeno = '. $_POST['hledat'];


$výsledky = mysql_query ($příkaz, $db) or die ((mysql_error($db)));
    // projdi výsledky
    while ($row = mysql_fetch_assoc($výsledky)) {
      extract($row);
      }
?>

formulář použiji (hledat) a místo výsledků mi vyskočí:
Unknown column 'Mila' in 'where clause'
jsim
Profil
$příkaz = "SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE prijmeni_jmeno = '". $_POST['hledat']."'";
nightfish
Profil
jsim:
mimochodem ten název tabulky „ososbni_udaje“ je správně?
tatyalien
Profil
Nerad dávám do proměnných "diakritiku", nevím jestli ti to pak bude dělat někdy problémy, ale raději bych dával $query, $result, atd... nebo $prikaz, $vysledek
tombik
Profil
Ososbni_udaje je správně, byl jsem jen línej to změnit. Diakritika mi zatím problémy nedělala, tak jí tam nechávám. Ale jinak děkuji moc za odpovědi :).
tombik
Profil
SQL:
$příkaz = 'SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE krest_jmeno = '. $_GET['krest_jmeno']' AND '. $_GET['prijmeni_jmeno'];

hláška:
Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in C:\ComplexWebServer\http_docs\kadernictvi\design\profil.php on line 4

Pomoc, prosím.
panther
Profil
tombik:
$příkaz = 'SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE krest_jmeno = '. $_GET['krest_jmeno'] . ' AND '. $_GET['prijmeni_jmeno'];
AM_
Profil
chybí ti tečka mezi krest_jmeno a AND. Opravdu je nutné se syntaktickými chybami chodit na fórum? stačí si to po sobě přečíst, případně zjednodušit nebo rozdělit na více řádků, aby bylo lépe vidět, kde je chyba.
Alphard_
Profil *
tombik:
Stejně to nebude fungovat, už jsim vám napověděl.
A když to ještě trochu vylepším, tak takhle:
$prikaz = "SELECT * FROM ososbni_udaje WHERE krest_jmeno = '".mysql_real_escape_string($_GET['krest_jmeno'])."' AND prijmeni_jmeno = '". mysql_real_escape_string($_GET['prijmeni_jmeno'])."'";
tombik
Profil
Vše funguje. Velmi děkuji. Miluji tuto diskuzi :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0