Autor Zpráva
juneau
Profil
Zdravím,

mám takový netypický problém - vyvíjím si na localhostu a aplikace ve výsledku odesílá mejly přes phpMailera. Jenže tohle na localhostu testovat nepotřebuji a nějakým podivným nastavením php/apache vždy při testovacím "odeslání" dobře přes minutu trvá, než skript ohlásí "mejl nelze odeslat..." ... místo aby to utnul hned.

Dokud jsem měl nějakou starší verzi Wampu, tak to tak fungovalo, ale nyní jsem nainstaloval nějakou novější a od té doby onen problém. Co se na serveru změnilo nevím. Asi je tam nějaký timeout ...
tombik
Profil
-zkus se podívat do nastavení serveru, bohužel si teď nepamatuji přesný soubor, ale měl by končit .ini.
AM_
Profil
v php.ini hledej "smtp" - někde je tam nastavení SMTP serveru, defaultně tam bývá myslím localhost. SMTP ti přidělí poskytovatel připojení k internetu a lze jej používat jen z daného připojení doma nebo někteří mail provideři (např. gmail) heslem zabezpečený, ale použitelný odkudkoli.
Taky záleží, jakou metodou v PHPMaileru mail odesíláš - přes PHP funkci mail() je to jen jedna možnost, pokud to jde přímo přes SMTP, je nutné nastavit SMTP v phpmaileru.
juneau
Profil
To jsme se nepochopili.

Mně nejde o to, aby se ten email odeslal - mně jde o to, aby to skončilo klidně chybou (z localhostu nechci nic rozesílat), ale aby to skončilo chybou ihned, a nebyl tam minutový timetout (Loading...), kdy se phpmailer opravdu snaží komunikovat s nějakým portem či čím.
__construct
Profil
juneau:
Osobne ma nenapadá ako to odstaviť, ale takým alternatívnym riešením by bol Papercut - veľmi osekaný SMTP server (správy nikam neposiela - slúži iba na testovanie odosielania) - odporúčam vyskúšať
Mastodont
Profil
juneau:
Vůbec s tím nedělám, ale dle dokumentace má PHPMailer vlastnost pro nastavení timeoutu, tak si ji sniž ..
http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=properties
kajaman
Profil
Když při vývoji nepotřebuješ maily odesílat, tak je neodesílej: kód třeba zakomentuj :-)
jrm
Profil
Nebo vypodmínkuj: IF localhost = neposílej!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0