Autor Zpráva
QGAnna
Profil *
No takže nikde to zatím nemám ale bylo by to takhle něják:
Základní stránka
...
<input name="a" type="text">
<input name="b" type="text">
<input name="c" type="text">
...

Takže teď by mělo být například $a písmeno a, $b písmeno b a tak dále.
V zpracování by to bylo něco takhle, ale to nefunguje:
...
<? if ($a=a) {echo správně} else {špatně}?>
...

Možná jsou v tom chyby ale doufám že se to dá pochopit (To o co mi jde), dělala jsem to spaměti a dlouho jsem s tím nedělala tak nevím.
nightfish
Profil
if (isset($_POST['a']) && $_POST['a'] == 'a') {
    echo "správně";
} else {
    echo "špatně";
}

(nebo v případě, že pro odeslání formuláře používáš metodu GET, tak $_POST nahraď za $_GET)
AM_
Profil
Krom toho, že je to synatkticky opravdu úplně špatně, tak moc nechápu, o co se snažíš.
Výše uvedený formulář ti do PHP odešle tři proměnné: $_POST['a'] a to samé s 'b' a 'c' (případně GET, záleží na metodě odeslání formuláře). Hodnota těch proměnných záleží na tom, co bude v polích input vyplněno, nikde není psáno, že v <input name="a" type="text"> návštěvník napíše zrovna 'a'.

Možná napiš lidskými slovy, o co se snažíš (dělám anketu, chci správnou odpověď) než to vysvětlovat přes zjednodušený kód (jaktože $a nerovná se a).
QGAnna
Profil *
Křížovku.

Já bych potřebovala ne to poslat, ale napsat na schránku. Ale myslím že to co napsal nightfish by se taky mohlo hodit. Ale teď potřebuju tohle.

*stránku
Moderátor nightfish: Nejsme na chatu.
QGAnna
Profil *
Moderátor nightfish: Nejsme na chatu.
Jo jo promiň, chtěla jsem to tam všechno napsat a zapoměla jsem napsat to druhý a byla tam chyba.
nightfish
Profil
QGAnna:
Jo jo promiň, chtěla jsem to tam všechno napsat a zapoměla jsem napsat to druhý a byla tam chyba.
Registrovaní uživatelé mají možnost opravovat své příspěvky.
QGAnna
Profil *
Aha tak já se registruju.:-)
QGAnna
Profil
FUNGUJE TO!!!!!!!!!! Jupí děkuju moc! :-D :-D
(Omlouvám se že zas píšu dvakrát ale tam jsem ještě nebyla registrovaná.:-))
nightfish
Profil
QGAnna:
Myslím, že by bylo nejlepší si řešení křížovky uložit do pole a podle něj to pak kontrolovat. Jakým způsobem máš označená/pojmenovaná jednotlivá políčka křížovky?
QGAnna
Profil
No já se do toho právě pouštim ale řekla bych že něco jako v excelu. A B C D E...AA AB AC AD AE... Ale ještě si nejsem stoprocentně jistá. Jinak by to bylo na něco takového (tam dole jak je křížovka tak rozťuknout): http://dejiny.ceskatelevize.cz/
AM_
Profil
co
<input type="text" name="krizovka[0][0]">
atd...?
v PHP pak
if ($_POST['krizovka'][0][0] == 'a') echo 'prvni pole je spravne vyplneno';

Samozřejmě v praxi takto v PHP nebudeš vypisovat celou křížovku, ale řešení si uložíš do pole nebo např. po řádcích do řetězců a budeš správnost ověřovat vůči nim.
QGAnna
Profil
Jako to pojmenování by to bylo dobré, budu to tak dělat.:-)

Tak já to půjdu dělat, už nemusíte odepisovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0