Autor Zpráva
unlucky
Profil
Jak provést pravidelné provádění skriptu pokaždé s jinou hodnotou z databáze?
Mám seznam odkazů, pro každý odkaz skript vyhledá na stránce určitou řetězec a vrací výsledek. Výsledek se pak uloží do databáze

Odkazů je zhruba 100, takže by to trvalo moc dlouho, což nechci. Chci, aby se každých 5 minut spustil a kontroloval 1 odkaz.

Nevíte jak to v kombinaci s PHP a cronem vyřešit?
Taps
Profil
unlucky:
napadá mě jedině vytvořit kontrolu odkazů pmocí časových podmínek
unlucky
Profil
Taps:
jak tomáš na mysli?
AM_
Profil
Prostě si nastav nějaký script do CRONu po 5ti minutách, a vždycky někam ulož číslo posledního z databáze načteného odkazu, při příštím načtení stránky prostě z databáze přečteš další odkaz (LIMIT $i+1, 1). Nic složitého v tom nevidím, je to jen trocha programování.
unlucky
Profil
AM:
Ano, taky jsem něco takového měl v plánu, ale chtěl jsem vědět, jak by to ostatní udělali.

Zatím to mám takto. U odkazů, které nebyly kontrolovány by měly hodnotu 0, pokaždé se upraví 1, po úpravě se updatene hodnota na 1. Když se zkontroluje poslední odkaz, tak se updatenou všechny odkazy na 0
AM_
Profil
unlucky:
tohle je i lepší než co jsem napsal já :) (řeší to když se mezitím nějaký odkaz smaže atd...) jinak je to asi vcelku jedno, nic špatného na tom není a opravdu to není tak složitá úloha, aby člověk musel moc přemýšlet o tom, co je optimální.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0