Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Hmm. Zalozil som teda druhe tema ako pisal Yuhu. Tak teda k veci:

Nainstaloval som si EasyPHP, v subore php.ini som nastavil register_globals na On.
Ked napisem jednoduchu stranku kde je napr. <? echo "ahoj" ?> tak to mi bez problemov ide,
aj na stranke to hodi "ahoj".
Problem mam ale ked skusam knihu navstev, alebo chat. Vyhazuje to nejake chyby a proste to nejde.
Napr. zo stranky y http://www.tipyatriky.sk/index.php?id=www27&kat=8 som si presne podla navodu spravil chat
a vyhazuje mi to Notice: Undefined variable: sprava in c:\program files\easyphp1-8\www\chat\form.php on line 8 a nejde mi to :(

Neviete preco mi to robi alebo kde mam chybu ? strasne by mi to pomohlo keby ste vedeli co s tym :( Ja som v PHP este zaciatocnik a moc sa tomu nerozumiem
Fox
Profil
MOžná ba pohmohlo napsal-li bys se zdroj toho co spouštíš
Fox
Profil
a skusit to na něčem jdnodušším
Hugo_jinde
Profil *
Anonymní

V php ini nastav
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT

Nebo tak nejak. Pisu to po pameti. Primo v php.ini je to dobre popsane.
halogan
Profil
V php.ini nahrad radek:
error_reporting = E_ALL
za
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
Anonymní
Profil *
no mám stejný problém a i když přepíšu php ini tak mi to pořád házi ty chybyčím to může ještě být ?
Hugo
Profil
Anonymní

Musíš restartovat apache, jinak se změna php.ini neprojeví.
Anonymní
Profil *
to už jsem udělal dokoncei resetoval celý kompl už sem udělal všecvhno ale pořád mi to vypisuje ty chyby nenašel by se někdo kdo bay mi poslal konfigurák?
Hugo
Profil
Anonymní

A jaké přesně chyby to vypisuje a v čem? Pokud ti to hází např. parse error, tak není chyba v konfiguraci, ale ve skriptu.
Anonymní
Profil *
Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in c:\program files\easyphp1-8\www\max-on\config.php on line 3

Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in c:\program files\easyphp1-8\www\max-on\functions.php on line 7
Hugo
Profil
Anonymní

Na toto by měla stačit ta úprava php.ini, ale lepší bude, když ze skriptu vyhodíš nadbytečné session_start().
Anonymní
Profil *
když odělám session_start tak mi to začne házet další chyby
Notice: Undefined index: page in c:\program files\easyphp1-8\www\max-on\index.php on line 16
a přece nemůžu oddělat věci se kterýma na webu to jede ?
Hugo
Profil
Vyřešeno přes icq. Problém byl v tom, že Anonymní editoval špatný soubor.

Cesta ke konfiguračnímu souboru se dá zjistit pomocí funkce phpinfo(). V tabulce (kterou tato funkce zobrazí) hledejte řádek "Configuration File (php.ini) Path" (je v horní části).
Anonymní
Profil *
Ještě malý dodatek v easyPHP je soubor php.ini ve složce apache a né jak by se mohlo zdát že je ve složce php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0