Autor Zpráva
Mikulele
Profil *
Čaute, potrebujem menšiu pomoc s formulárom.
Hodnotu public mi načíta z databázy, pokiaľ tam ručné napíšem 1, alebo 0 tak to ide a následne to aj zobrazí v tom istom políčku. Ale chcem to nejako ošetriť, aby sa tam nedali písať iné možnosti, tak najlepšie by asi bolo použiť nejaký prepínač, lenže neviem ako na to, keďže sa tá hodnota načíta z databázy :(
Zatiaľ to mám takto
<label for="public">Public?:
<input type="text" name="public" value="<?=get_settings('public');?>" /> 1=on 0=off
</label>

Vďaka
SpotRudloff
Profil
<label for="public">Public?:

<select name="public" size="1"> 
<option value="0">Off
<option value="1">On
</select>

</label>
Nox
Profil
Pro on/off je nejvhodnější checkbox
radvis
Profil *
Checkbox? a co když vyberu 2možnosti i on i off? Raději radio:)
SpotRudloff
Profil
radvis:
Proč? Když bude mít jen jeden checkbox jen jeden, který když bude prázdný vrátí 0 a když plný tak 1, tak nepotřebuje radio. :)
SpotRudloff
Profil
Double post, prosím toto smazat. Děkuji. :)
Mikulele
Profil *
Ďakujem veľmi pekne za naozaj rýchle reakcie :)

SpotRudloff:
Ďakujem ti, funguje to dobre, len tam mám jeden problém a dosť veľký, lebo som to asi dobre v prvom príspevku necharakterizoval. Pokiaľ je teda raz off (čo je ako default dajme tomu) a ja to dám na on, odošlem a formulár chcem použiť znova tak ja by som potreboval aby bolo vybrané to on (nie off, pretože to som si naposledy nevybral). Teda aby načítalo tú hodnotu z db <?=get_settings('public');?> ale neviem či to pôjde do toho zakomponovať :(

Dalo by sa to, alebo mi neostáva nič iné a používať len to čo doteraz? Ďakujem ešte raz za váš čas, veľmi si to vážim :)
SpotRudloff
Profil
<label for="public">Public?:
<select name="public" size="1">
<optgroup label="Nyní">
<option value="<?=get_settings('public');?>"><?=get_settings('public');?></option>
</optgroup>
<optgroup label="Nastavit">
<option value="0">Off</option>
<option value="1">On</option>
</optgroup>
</select>
</label>


Ale budeš muset přidat k funkci get_settings i value vybrané hodnoty.
AM_
Profil
nebylo by jednodušší
<label for="public">Public?:</label>
<select name="public" size="1">
<option value="0" <?if (get_settings('public')==1){?>selected="selected"<?}?>>ON</option>
<option value="0" <?if (get_settings('public')==0){?>selected="selected"<?}?>>OFF</option>
</select>

případně s checkboxem:
<label for="public">Public?</label>
<input type="checkbox" name="public" <?if (get_settings('public')){?>checked="checked"<?}?>> value="1" />

Jediná "nevýhoda" checkboxu je, že když není zaškrtnutý, "public" se neodešle (tedy je undefined) a nedá se nastavit, aby se odeslala 0, ale to si vyžádá jen jednoduchou úpravu PHP. A pro uživatele je fajfkovátko mnohem pohodlnější, než roletové menu o dvou položkách.
Mikulele
Profil *
Ďakujem všetkým, nakoniec som použil checkboxy a ide to fajn :) ešte raz ďakujem za váš čas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0