« 1 2
Autor Zpráva
Darker
Profil
Jsem taky pro. Ale wiki se mi nezamlouvá, naprosto nejlepší by bylo použít Yuhůův design z JPV, pokud by to dovolil. Je to mnohem (MNOHEM!) přehlednější než wiki (wiki je pro mě opravdu vyčerpávající, navíc jakmile ji spatřím zmocní se mě "referátová únava").
Jinak sem pro, budem o tom žvanit, ono se to udělá, že ano ? :P
PS.:Nemohl jsem si nedloubnout, mám to v povaze
Mastodont
Profil
No, založit by to měl Majkl, je to jeho nápad :-)

Forma jiná než Wiki je možná, ale u Wiki je prostě výtečná ta možnost revize změn a jejich případné zrušení, zatímco u normálního blogu/článků to obvykle nebývá out-of-the-box fičurka.
Majkl578
Profil
Díky všem zúčastněným za reakce.

Realizace a čas
V současné době bohužel nemám tolik volného času, abych se tomu mohl věnovat. Nevylučuji ale možnost realizace ve chvíli, kdy by se do toho pustilo pár nadšených a schopných lidiček se mnou. Sám ale bohužel.

Forma obsahu
Všiml jsem si, že se poměrně rozvinula diskuze o tom, zda použit wiki-like systém nebo ne. Takto do hloubky jsem to zatím nepromýšlel nicméně:
- Základní kurz by měl být psán od A do Z, tedy od základních věcí (Hello world, syntax, typy, proměnné) po věci pokročilé (OOP, výjimky, jmenné prostory). Z jednotlivých částí by v případě potřeby vedly odkazy na předchozí kapitoly (pro čtení samostatných kapitol, například výjimky, které závisí na znalostech OOP - tříd). Oproti tomu na kapitoly následující by němělo být odkazováno, důvod je prostý, přeskakování do neznámých kapitol by způsobovalo zmatek.
  - Cílem kurzu by byla znalost jazyka, včetně OOP.
- Ostatní věci jako best practices, užitečné útržky kódů a další by byly psány spíše formou nezávislých článků, na které by bylo odkazováno jako na sobě rovné, tedy bez závislostí. Výjimkou by byly seriály, například tvorba anketního systému.
Asi bych zachoval zažitou formu článků, kterou bych ale nějak obohatil o wiki-like featury, např. verzování a editaci širší veřejnosti.

Obsah samotný
Asi nejvyšší důraz by měl být kladen na obsahovou kvalitu. Ukázky kódu by měly být funkční, syntakticky naprosto správné. S tím souvisí i Coding standard, který by měl být pro celý web jednotný a předem stanovený.

Některé věci, které by na webu měly být obsaženy:
- nejnovější věci z OOP v PHP (tj. přetěžování včetně __callStatic a __invoke, klonování, SPL, $foo::bar(), late static binding)
- jmenné prostory
- closures
- PCRE regulární výrazy
- multibyte řetězce (UTF-8 kódování + rozšíření mbstring)
- MySQLi
- __DIR__
a další...

Naopak věci, které bych tam viděl nerad:
- Zastaralé části kódu, konkrétně konstrukor stejného názvu jako třída, slovíčko var, &new
- jakékoliv věci spoléhající na Magic Quotes nebo register_globals
- POSIX reguláry (deprecated)
- Rozšíření mysql, protože je neobjektové. (Před pár dny dokonce padl návrh, aby v další hlavní verzi PHP bylo deprecated.)
- jakékoliv šachování se session_(un)register
- pass-by-reference při volání funkcí (které to nemají v deklaraci)
- další čuňárny, které jsou buď deprecated, jsou nahraditelné lépe (opendir) a nebo by měly zůstat společně s PHP 4 zapovězeny...
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0