Autor Zpráva
DdDo
Profil *
Zdravím, zase já :-)
Nakonec sem se rozhodl že půjdu cestou imagicku (navazuji zde, nenutno číst http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=112439)

Ale mám problém s instalací imagicku u sebe na serveru.

Stáhnul sem si exe soubor imagemagicku Win32 dynamic at 16 bits-per-pixel, nainstaloval ho a potom si stáhl příslušnou dll php_imagick.dll (TS) abych mohl s imagickem pracovat formou tříd...

Restartoval sem apache a zkusil phpinfo.. imagick se tam bez problémů ukazuje jako načtený a funkční..:

imagick module	enabled
imagick module version 	2.3.0
imagick classes 	Imagick, ImagickDraw, ImagickPixel, ImagickPixelIterator
ImageMagick version 	ImageMagick 6.6.3-0 2010-07-01 Q16 http://www.imagemagick.org
ImageMagick copyright 	Copyright (C) 1999-2010 ImageMagick Studio LLC
ImageMagick release date 	2010-07-01
ImageMagick Number of supported formats: 	214 


Problém je, že když zkusím imagick použít v nějakém skriptu:

<?
$image=new Imagick();
$image->readImage("logo.jpg");
$image->resizeImage(320,240, Imagick::FILTER_LANCZOS, 1);
header("content-type: image/jpeg");
echo $image;

?>


Neukáže to žádnou chybu, nic.. vůbec se ta stránka nenačte (adresu mám dobře) prohlížeč prostě řekne že nemohl zobrazit stránku... konkrétně firefox: "Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno."
(Tahle hláška se mi občas ukáže i na jiných stránkách na tom mém serveru, které jinak normálně fungují, ale to jen málokdy a refresh to vždycky vyřeší)

Ale tentokrát ani když sem zkoušel stránku refreshovat 30x, tak to ani jednou nic neukázalo vždy jen "spojení se serverem bla bla"..

Myslím si jestli nemá někde třeba v konfiguraci php, nebo apache nastavený nějaký šíleně krátký limit na něco a pak to stříhá připojení, ale to se mi nezdá moc pravděpodobné (to je jen můj amatérský odhad, nic takového sem po instalaci v konfiguraci neměnil vše sem nechal jak to je..)

Tak kde může být problém? Nemůžu na to zaboha přijít.

Budu neskonale vděčný za jakoukoliv radu
Kcko
Profil
Měl jsem podobný problém, když jsem nainstaloval ImageMagick na Apache do WIN.
Zkus na cílový obrázek aplikovat funkci
 realpath()
breeta
Profil *
Zkus restartovat celé PC ...

jinak jsem to instaloval podle tohoto na verzi PHP 5.2.9
http://thinktibits.blogspot.com/2008/09/installing-imagemagick-on-windows-setup.html
DdDo
Profil *
Už sem problém jakž takž vyřešil. Progoogloval sem internet a narazil na tu možnost s realpath, ta pro mě ale bohužel nefungovala.. nakonec sem zjistil že obrázek kterého cestu předávám imagicku musí být uložen na stejné jednotce jako je sám imagamagick (tedy v mém případě C:) pokud sem použil obrázek uložený na céčku fungovalo to bez problémů.
Problém je v tom že mám soubory stránek uložený na Déčku, proto sem to nakonec vyřešil jednoduše:
Načtu obsah obrázku se kterým chci pracovat a uložím ho do TEMP souboru do c/windows/temp, pak adresu toho temp souboru jednoduše nakrmím magicku a protože je to na céčku tak nebrblá a funguje.. no a pak už si jen upravený obrázek uložím pomocí například file_put_contents zase zpátky na déčko a smažu dočasný soubor z temp adresáře windowsů..

I když teda nechápu proč se magicku nelíbí že je soubor na jiné jednotce, když jiné php filesystém funklce fungují bez problémů kdekoliv po disku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0