Autor Zpráva
Crazywolf
Profil *
Ahoj,mám takový problém,chci aby po té co se přidá do databáze další řádek s nějakým obsahem aby se vypsalo po kliknutí na submit (a odeslání textu) id toho posledního řádku (co byl nyní poslaný) díky ;)
fmedic
Profil
Dej formulář do podmínky (např. if(!isset($_POST[neco])) {} ) a do else dej dotaz do db a header("location: stranka.php");.
jenikkozak
Profil
Poslední vložené id do databáze získáš funkcí mysql_insert_id(). Jedná-li se o tabulku se sloupcem s typem auto_increment.
Crazywolf
Profil *
díky jede to krásně ;)
Crazywolf
Profil *
Chtěl jsem se ještě zeptat jak na to když je input type text a vepíše se tam nějaké číslo například 2 tak aby se po kliknutí na submit dostane na index.php?id=1
jenikkozak
Profil
Za jaké podmínky by se měl formulář přesměrovat na jinou adresu než je index.php?id=1 a na jakou adresu by to bylo?
Vlastně ono na tom zas tak moc nezáleží. Změnu cíle formuláře bys dělal javascriptem, jenže ten probíhá na straně klienta, což znamená, že by toto řešení nebylo dostatečné a stejně bys musel na straně serveru rozpoznávat, zda to bylo přesměrováno správně. Doporučuji proto, abys toto rozdělení dělal až na straně serveru, tedy pomocí PHP.
Crazywolf
Profil *
no asi jsem to špatně vysvětlil.. moje chyba , takže je formulář input type text a když se tam vepíše číslo nějaké (id) a klikne se na submit tak se vypíše na střánce obsah řádku daného id
fmedic
Profil
mysql_query("SELECT * FROM tabulka WHERE id='".$_POST["id"]."'");
jenikkozak
Profil
Aha, pak stačí v databázi vyhledat řádek s daným id a vypsat jej. Před tím však ověřit, zda se jedná o číslo. Třeba nějak takto:
<?php
if(isset($_POST[id]) AND is_numeric($_POST[id])){
$vysledek=mysql_fetch_array(@mysql_query("SELECT obsah_radku FROM tabulka WHERE id='$_POST[id]'"), MYSQL_NUM);
echo $vysledek[0];
}
?>
fmedic
Profil
Nebo můžeš $_POST["id"] uložit např. do cookie nebo do getu...
Crazywolf
Profil *
Díky už to chápu ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0