Autor Zpráva
Question
Profil *
Zdravím. Ak by sa niekomu chcelo... potreboval by som nejaky rozumný skriptík (alebo aspoň návrh ktoré funkcie alebo čo použiť), ktorý mi napr. z Array(0, 1, 2, 3, 11, 12, 21, 22) spraví Array(0, 1, 11, 12, 2, 21, 22, 3). Hádam prídete na tú logiku, podľa čoho som spravil tú postupnosť prvkov v druhom Array, neviem to teraz narýchlo dobre a stručne sformulovať :-) Dík.
Question
Profil *
No mi naozaj nikto nepomoze???!!
Charlie
Profil
Tož se snaž trochu sám, ne? Dej mi pár minut, mrknu na to.
Charlie
Profil
Asi už jsem částečně vynalezl princip, pomůže mi rekurze.
Charlie
Profil
Tak ne. Bolí mně hlava, jdu spát. Mám to tak z poloviny, ale ne a ne to dodělat.
Leo
Profil
Nejak logiku moc nevidim, ale nechcete to proste jen setridit podle abecedy? Leo
habendorf
Profil
Normálně to pole projdi cyklem, pokud je hodnota prvku menší než 10, vynásob ho deseti a zapamatuj si někde jeho index. Pak to pole normálně seřaď podle velikosti a ve finále zase vyděl deseti ta čísla, která jsi předtím násobil (proto sis uložil ty jejich indexy).
Žádný rekurze nejsou třeba.
habendorf
Profil
No jo, podle abecedy to bude jednodušší :o)
Když jsem začal psát předchozí příspěvek, Leův tu ještě nebyl.
Ale taky by to s tím násobením fungovalo.
Charlie
Profil
Obávám se, že v PHP není funkce, která by uměla seřazovat čísla podle abecedy. Jedině kdybyste před každé číslo napsal třeba písmeno "a" a po seřazení ho zase odstranil.

habendorf, co když by tam byla tříciferná čísla? Nebo čtařciferná? To není nejšťastnější řešení.

Ale podle abecedy by to asi šlo.
Question
Profil *
no jo podľa abecedy... :)) díki... pozrem sa na to... tie čísla sú inak zatiaľ len dvojciferné...
Charlie
Profil
Jestliže jsou dvojciferné, použij habendorfovo řešení.
Leo
Profil
"Obávám se, že v PHP není funkce, která by uměla seřazovat čísla podle abecedy."

Co treba

http://php.ftp.cvut.cz/manual/cs/function.sort.php

Leo
Question
Profil *
vyriešil som to:

$mamepole = Array(0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12);
sort ($mamepole, SORT_STRING);
print_r($mamepole);
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0