Autor Zpráva
Pan X
Profil
Zdravím,
pořeboval bych poradit jak upravit tento script

$query = MySQL_Query("SELECT * FROM `tabulka` WHERE `sub_kategorie` = 'auto'");


Toto mi vypíše všechny řádky které obashují ve sloupci sub_kategorie slovou auto, já mám ale v tomto sloupci uloževy hodnoty takto...

sub_kategorie = autobus;letadlo;auto

A já bych potřeboval aby když tam to slovo bude obsaženo, tak at se to vypíše....
Nevím jak mám říct pokud buňka obsahuje slovo auto
Poradí mi někdo?

Předem díky

Pan X
panther
Profil
Pan X:
možná LIKE, ale každopádně máš špatně navrženou databázi - více hodnot v jednom sloupci a řádku oddělené středníkem, jsou špatně.
Majkl578
Profil
panther:
Spíš REGEXP, co když tam bude autobus, ale auto ne?
Pan X
Profil
To, původně sem tam měl 3 sloupce sub_kategorie1,sub_kategorie2,sub_kategorie3, kde by byů vždy jeden, ale stejně nevím jak bych v tom měl hledat potom...

Hledal jsem nějaké návody jak zprávně navrhnout databázy ale nikde sem bohužel nic pořádného nenašel :(
Pan X
Profil
Majkl578:
To stále při zadání auto, najde ,autobus i auto
panther
Profil
Pan X:
původně sem tam měl 3 sloupce [...] ale stejně nevím jak bych v tom měl hledat potom...
Tři sloupce jsou taky špatně. Tohle bych řešil další tabulkou (id, id_radku, sub_kategorie) (ID bude klasicky AI, id_radku bude ID z téhle původní tabulky). Řádků se stejným id_radku bude klidně více (ve tvém případě až tři).
Majkl578
Profil
Pan X:
Samozřejmě musíš vytvořit odpovídající regulární výraz (např. že následuje středník nebo končí řetězec).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0