Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobrý den, je to spíše teoretická otázka, takže bez nějakých kódů a ukázek.

mám web na angel-hosting.cz a často mi to vypisuje #1040 - Too many connections (když se chci připojit do phpmyadmin).

Po dotazu na podporu jsem se dozvěděl:
Standardně je nastaven maximální počet aktivních spojení na 100.

Čím toto může být způsobeno? Nejpravděpodobnější je velká zátěž, tedy mnoho dotazů na databázi při velké návštěvnosti (není použita cache).

Může to být také způsobeno tím že nepoužívám mysql close()? tedy že neuzavírám spojení k databázi?

Děkuji
Vojtíšek
Profil *
slovakCZ:
Může to být také způsobeno tím že nepoužívám mysql close()? tedy že neuzavírám spojení k databázi?
Může, ale osobně si myslím, že je to tím, že často voláš mysql_connect().
AM_
Profil
pokud ti to hlásí phpmyadmin, tak by to nemělo souviset s tvým kódem.
navíc http://php.net/mysql_close :Using mysql_close() isn't usually necessary, as non-persistent open links are automatically closed at the end of the script's execution.
leda že bys tedy používal mysql_pconnect.

Může to být špatným nastavením serveru nebo výsledkem pokusů nějakého vtipálka server DoSovat.
slovakCZ
Profil
je pravda, ze mysql_connect() se vola opravdu hodne casto... muze to byt i 400x za jednu minutu.... je to jakysi "iframe", ktery je vlozen na nekolika desitkach stranek a zaznamenava data kazdeho navstevnika a jeho pohyb.. pres tento "iframe" se vola skript na mem servru a ten se musi pokazde dotazat na databazi.. takze ve spicce 100 mysql_connect() za vterinu snad neni daleko od pravdy....

Jak ovsem takoveto problemy resit? Zjistil jsem ze diky tomu spadnou i cele stranky..

taktez jsem zjistil nasledujici:
server ma vytizeni 95 procent po dobu 10ti min (co to nyni sleduji)... dal jsem restart servru a hodnota vytizeni klesla na 48procent a drzi se to na 48ti osmi (+- nejake procento) uz 15minut.. zajimave.. cim to muze byt?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0