Autor Zpráva
akali
Profil *
Ahoj, mám takovejto kód

echo "<div style=\"background-color: #2C292A; text-align: center; color: white; \">";
echo "Strana: ";
For($i=0;$i<$radku;$i++):
  echo "<a href='".$_SERVER['SCRIPT_NAME']."?strana=$i'>$i</a>";
  If($i!=$radku) echo ",";
EndFor; 
echo "</div>";


A když mám 1 stránku na fóru tak se tam napíše odkaz na stránku 0.. Jenže já chci, aby se to vypisovalo od stránky 1.. Jenže když do php napíšu
For($i=0;$i<$radku;$i++):
tak se to začne odkazovat od stránky 1, to je tak, jak chci, ale ta jednička mě nasměruje na druhou stránku. Čili zpět na tu první se nedostanu..
Chápete mě? -> možná jsem to podla dost špatně
akali
Profil *
U toho druhýho php má být samozřejmě
For($i=1;$i<$radku;$i++):

-> dal bych editovat, ale nejde mi zde login :(
PostCC
Profil
akali:
Například:

For($i = 0; $i < $radku; $i++) Echo '<a href="'.$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?strana='.Floor($i).'>'.Floor($i + 1).'</a>'.($i + 1 < $radku ? ', ' : '');
akali
Profil *
Takhle mi to píše chybu na vyznačeném řádku

echo "Strana: ";
For($i = 0; $i < $radku; $i++) 
Echo '<a href="'.$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?strana='.Floor($i).'>'.Floor($i + 1).'</a>'.($i + 1 < $radku ? ', ' : '');
  If($i!=$radku) echo ",";
EndFor; 
xmark
Profil
Já asi píšu moc staromódně, ale problémy s endfor se mi vyhýbají
if ($radku > 5)  {
  for($i = 0; $i < $radku; $i++)  {
    if ($i > 2)  {
      echo $i;
    }
  }
}
PostCC
Profil
akali:
No, to bude nejspíš tím, že celý ten blok:

For($i=0;$i<$radku;$i++):
  echo "<a href='".$_SERVER['SCRIPT_NAME']."?strana=$i'>$i</a>";
  If($i!=$radku) echo ",";
EndFor; 


jsem si dovolil nahradit jedinou řádkou:

For($i = 0; $i < $radku; $i++) Echo '<a href="'.$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?strana='.Floor($i).'>'.Floor($i + 1).'</a>'.($i + 1 < $radku ? ', ' : '');


Je to tam celé - cyklus, vypisování odkazu s indexem, čísla strany a doplnění čárky, pokud není strana poslední v pořadí.

Takže celý ten kód bude:

Echo '<div style="background-color: #2C292A; text-align: center; color: white; ">';
Echo 'Strana: ';
For($i = 0; $i < $radku; $i++) Echo '<a href="'.$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?strana='.Floor($i).'>'.Floor($i + 1).'</a>'.($i + 1 < $radku ? ', ' : '');
Echo '</div>';
akali
Profil *
Fajnovej kód.. Ale když ho vložím místo toho minulého, tak se mi rozhodí grafika na webu, jako by byl neúplný kód, ale žádnou chybku tma nevidím
Laman
Profil
akali:
nevím, jestli to vyřeší problém, ale zdá se mi, že se cestou ztratily jedny uvozovky u adresy toho generovaného odkazu...
Echo '<div style="background-color: #2C292A; text-align: center; color: white; ">';
Echo 'Strana: ';
For($i = 0; $i < $radku; $i++) Echo '<a href="'.$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?strana='.Floor($i).'">'.Floor($i + 1).'</a>'.($i + 1 < $radku ? ', ' : '');
Echo '</div>';

a stejně jako xmark, také doporučuji balení příkazů u if a cyklů do složených závorek
akali
Profil *
Laman:
To víš, že to pomohlo! Děkuji : )
PostCC:
Taky děkuji : )

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0