Autor Zpráva
alan
Profil *
ahoj,mám script,
$quary = mysql_query ("SELECT char_name FROM characters WHERE accesslevel=1 AND online=1");
while ($gmtitle2 = mysql_fetch_array ($quary)) {
    $gmname2 = $gmtitle2["char_name"];
}

ale potřebuju aby mě to ukazovalo více lidí,ono to ukazuje jen jednoho...pres desc limit to nejde...(jestly jsem to napsal dobře..) ten desc limit jsem dal za online=1 mělo by to tak bejt ne?...
Nox
Profil
co znamená "ukazovalo"?
v tom cyklu si neustále přepisuješ tu proměnnou... pokud to chceš zaznamenávat do pole, tak $gmname2[]= ... (proč 2?)

mj. je to query
alan
Profil *
prostě aby to ukázalo,jaký jsou online Gm...
tady http://l2.k3s4.sk/index.php?p=onlineGM
tam to ukáže jen jednoho GM,a přitom tam jsou 2...mno,a já potřebuju aby to ukázalo oba,nebo prostě všeci co maj hodnotu accesslevel 1 a onlne 1...
Nox
Profil
přečti si mou 2. větu nebo vyměň $gmname2= za echo a mělo by ukazovat všechny
alan
Profil *
hm..ale tím gmname2 spouštím ten script...takže ten přejmenovat nemůžu...
takhle vypadá ten spouštěcí script...
<tr><td>Právě hraje : </td><td><b><?php print ("$gmname2"); ?></b></td></tr><br>
Nox
Profil
nespouštíš, tu proměnnou jen vypisuješ, print prostě vyhodí co v ní zrovna je (ekvilant echo)
takže:

<?php
$quary = mysql_query ("SELECT char_name FROM characters WHERE accesslevel=1 AND online=1");
$gmname2 = array();
while ($gmtitle2 = mysql_fetch_array ($quary)) {
    $gmname2[] = $gmtitle2["char_name"];
}
<tr><td>Právě hraje : </td><td><b><?php echo implode(", ", $gmname2)?></b></td></tr><br>?>
alan
Profil *
aha,mno,jinač moc moc díky!..už to faká..

a hele?nevýš jestly by šlo udělat to,že kdyby nikdo nebyl online,tak aby to tam napsalo,Nikdo nyní nehraje? nebo tam nějak?...
Lamicz
Profil
Z toho, co napsal Nox, by se to jednoduše dalo zjistit např. přes fci
empty();

na test prázdného pole a dát to do IFu k tomu výpisu
alan
Profil *
okej,a teď nějak aby to pochopil noob jako ja oke?:D

takhle si to myslel?
if (isset($var)) {
    echo '$Nikdo nehraje';
}


tak sem to skusil a nejde...skoušel jsem tam ještě přidat předto
$var = 0;
a jako ukáže text,ale zase když se někdo přihlásí tak ten text nezmizí...
Nox
Profil
To nijak nesouvisí s tím jestli jsi noob ... když Lamicz napsal empty, proč tu píšeš spoustu jiných věcí?

<?php
$quary = mysql_query ("SELECT char_name FROM characters WHERE accesslevel=1 AND online=1");
if( ! $quary) $gmname2 = NULL;
else
{
  $gmname2 = array();
  while ($gmtitle2 = mysql_fetch_array ($quary))
      $gmname2[] = $gmtitle2["char_name"];
}?>
<tr><td>Právě hraje : </td><td><b><?php echo ($gmname === NULL) ? "Nikdo nehraje" : implode(", ", $gmname2)?></b></td></tr><br>
alan
Profil *
jo,a chci se také zeptat,když chci přidat hodnotu 127 v online...tak to musí bejt přes AND?
takhle to chci přidat...
$quary = mysql_query ("SELECT char_name FROM characters WHERE accesslevel=1 AND online=1 AND 127");

prostě tu hodnotu 127 za online...aby to ukazovalo i ty který maj hodnotu 127...je to správně nebo se to dělá jinac?...

jinač díky nox.

jo,jinač nox,když jsem to tam dal,tak to sice ukáže nikdo nehraje,ale zas když tam příjde někdo tak ten text nezmizí a nenahradího tím nickem...

Moderátor nightfish: Nejsme na chatu. Nejdřív mysli, pak piš, pak znovu mysli, piš a až na závěr odešli.
Danqo
Profil
alan:
a skusal si refreshnut stranku nejak? popripade ajax?

respektive mas pri logine spravny sql update na login? teda ti to zameni za 1 aj accesslevel aj login?
Nox
Profil
alan:
ne, musíš znovu "online="

ale zas když tam příjde někdo tak ten text nezmizí a nenahradího tím nickem
viz Danqo, stránka se ti nebude updatovat sama od sebe, pokud to nezařídíš javascriptem+php (ajax) nebo prostě nerefreshneš
Danqo
Profil
lenže v tomto prípade to nemôže byž AND viz 12 príspevok musí tam byť
$quary = mysql_query ("SELECT char_name FROM characters WHERE accesslevel=1 AND (online=1 OR online=127)");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0