Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahojte, ako by som mohol zakázať vstup na stránku cez Internet Explorer?
Ďakujem
Alphard
Profil
V poli $_SERVER je pod klíčem 'HTTP_USER_AGENT' prohlížeč, nebo funkce get_browser().
Nicméně nechápu, k čemu by to bylo.
AM_
Profil
Stoprocentně spolehlivě to nelze, prohlížeč se může vydávat za jiný (nevím, jestli to lze u IE nastavit, ale teoreticky realizovat to určitě jde).
Možnost je přes HTML od IE5 výše přes podmíněné komentáře zobrazit jiný obsah:
http://interval.cz/clanky/podminene-komentare-v-internet-exploreru/

nebo pomocí $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'].
Anonymní
Profil *
Alphard:
Nicméně nechápu, k čemu by to bylo.
pretoze cez IE sa mi to zobrazuje jak prd
Alphard
Profil
Anonymní:
pretoze cez IE sa mi to zobrazuje jak prd
Když už nejste ochoten to vyladit, raději bych to zobrazil chybně, než vůbec. Aspoň texty snad přečíst jdou…
AM_
Profil
IE má doposud více jak třetina uživatelů, kteří ti budou nadávat a spílat.
Velda
Profil
AM:
ne všechny stránky navštěvují i lidé s IE... :)
a když už tam takovej exot dojde, tak proč si kazit dojem? :) no ale je to blbý, je to fakt, může třeba nabídnout nějakej svůj vlastní bulletscreen jako třeba na YT a k tomu přidat eště nějaké vstoupit na stránku, kdyby přeca jenom...
Bubák
Profil
AM:
IE má doposud více jak třetina uživatelů
Já myslím, že to bude více, tipnul bych si, že IE má více než 90% uživatelů.

Velda:
může třeba nabídnout nějakej svůj vlastní bulletscreen
Třeba tento, ať si vyberou: www.restlessadventurer.net/guns/bullets/bullet_banner.jpg
AM_
Profil
Bubák:
Já myslím, že to bude více
říkal jsem více než třetina, což je pravda každopádně pokud je to >34% :)

tipnul bych si, že IE má více než 90% uživatelů
nemá, dokonce jen firefoxařů (gecko) je, jestli dobře počítám, už více :)

[#7] Velda
jojo, zatvrzelý antimicrosofťák. Musím říct, že IE6 by opravdu měl být zakázán zákonem. Nicméně vykreslovací jádro IE7 a IE8 už je co do špatnosti ne o moc horší než konkurenční prohlížeče (každý má něco), pokud nejsi web schopný odladit pro ie7/8, je to spíše chyba tvoje. Ale samozřejmě ty jsi pán svého webu, pokud na tom trváš, nikdo ti nezabrání zakázat přístup z IE, ale 30% není málo...
Velda
Profil
AM:
nejsem zatvrzelej antimicrosofťák, spíše naopak... IE je ale podle mně volání z minulosti... alepsoň doteďka, tak abych se přiznal, tak mívám s tím problémy (časový...), proč to dělat, když na tvůj webík stejně nikdo s IE nechodí? :)
AM_
Profil
no, pokud jsi si jistý, že na něj nikdo s IE nechodí, ale pak nevím, proč plýtváš časem na zamezování přístupu :) navíc alespoň trochu rozumně napsaný layout se alespoň trochu rozumně zobrazí i v IE.

Velda:
IE je ale podle mně volání z minulosti...
to bych rozhodně neřekl, sice trochu upadl na popularitě, ale po firefoxu je druhý nejpoužívanější a pochybuji, že by se propadal dál, dokud budou Windows majoritním operačním systémem pro domácí stanice, bude jejich součástí i IE.
Bubák
Profil
AM:
nemá, dokonce jen firefoxařů (gecko) je, jestli dobře počítám, už více
To, jako že firefoxácí umí odinstalovat IE? Pozor, i když ve Windows odstraníš zástupce IE a plochy a z nabídky start, porád je v systému. Mít IE neznamená užívat IE.
Petr ZZZ
Profil
Jako uživatel IE to vidím s jistým nadhledem, protože u webu dělaného na zakázku by zadavatel nepřipustil, aby stránka dělala v IE nějaké hrubší problémy, a pokud si někdo dělá stránku pro vlastní potěšení a nezvládá základy, pak mi to říká, že ani vlastní obsah nebude zřejmě na valné úrovni. Takže když se mi nějaká stránka v IE zobrazí na první pohled mizerně nebo se nezobrazí vůbec, jsem vděčný za rychlou a jasnou informaci o tom, že o nic nepřijdu, když stránku opustím. Tak ji opustím – a mám vyřešeno. :)
Velda
Profil
AM:
ne jen si tak dělám takový projektík na localhostu a tam když sem viděl, jak všechno v IE nejde, tak sem si ho radši blokl :)

mněl jsem na mysli technologicky :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Veldu:
ne všechny stránky navštěvují i lidé s IE… :)
Všechny stránky můžou navštívit i lidé s Explorerem a zaslouží si stejně slušné zacházení jako kdokoliv jiný.
Stačí, aby autor stránek nedělal hloupé chyby a všechno dostatečně pojede. Vyhánění návštěvníků ještě nikdy žádnému webu nepomohlo.

mněl jsem na mysli technologicky :)
Jů, to zní ale odborně. Možná by mě zajímaly ty technologické podrobnosti, ale pokud je napíšeš sem, tak tě vymažu, protože se (jako vždy) snažíš rozjet nesouvisející flamewar.
AM_
Profil
[#12] Bubák
já netvrdím, že ho mají odinstalovaný, statistiky říkají, přes co se chodí na web, nikoli kdo má co nainstalované.

Petr ZZZ:
a pokud si někdo dělá stránku pro vlastní potěšení a nezvládá základy, pak mi to říká, že ani vlastní obsah nebude zřejmě na valné úrovni
s tím bych tvrdě nesouhlasil, většinou je někdo odborník ve svém oboru a web dělá jen amatérsky, nebo je webař profesionál a z dlouhé chvíle si na stránky dá, co ho zrovna napadne. Samozřejmě jiná situace je u webů na zakázku, kde jak obsah, tak engine dělá odborník tomu příslušný.
Bubák
Profil
AM:
já netvrdím, že ho mají odinstalovaný, statistiky říkají, přes co se chodí na web, nikoli kdo má co nainstalované.
[#6] „IE má doposud více jak třetina uživatelů, kteří ti budou nadávat a spílat.
"IE má", nebo "IE používá" je něco jiného.
Chamurappi
Profil
Reaguji na AM:
s tím bych tvrdě nesouhlasil
Optimalizace pro všechny užívané prohlížeče patří mezi základy a doposud nikdy nebyla snazší než teď. Kdo ji nezvládne (třeba tak, jako se ji snaží nezvládnout pan Anonymní), ten neumí své informace vhodným způsobem předat a v důsledku je skoro jedno, co se snaží sdělit a jak dobrý je to odborník.

jiná situace je u webů na zakázku
Nerozumím. Weby, za které někdo platí, snad navštěvuje jiný druh lidí než neplacené weby?
Když si udělám amatérský web a zamítnu přístup všem, kdo nepoužívají Explorer, tak je to snad v pořádku? Má ho nainstalovaný víc lidí než všechny ostatní prohlížeče dohromady a stejně je to špatný nápad.
Petr ZZZ
Profil
AM:
Já dělám web jen amatérsky, ale myslím, že se v běžně užívaných prohlížečích zobrazí přijatelně. Netvrdím, že tam mám nějakou úchvatnou grafiku, ale všechno lze přečíst a prostě to funguje. Má-li někdo v kódu natolik hrubé chyby, že se web v IE buď nezobrazí vůbec nebo tak, že se sám jeho autor zhrozí, a přesto web ukazuje veřejně, chybí takovému autorovi zřejmě soudnost a potom nepovažuji za pravděpodobné, že bude v jakémkoli oboru na výši.

Je mi jasné, že je spousta odborníků v nejrůznějších oborech, kteří webdesign neovládají vůbec nebo mizerně, ti ale buď nemají web žádný, nebo si ho nechají udělat od někoho, kdo to umí, případně se spokojí s obsahem a vzhled neřeší, ale jejich web je prostě použitelný. Souhlasím s tebou ale v tom smyslu, že to neplatí naopak – je spousta lidí, kteří ovládají webdesign na slušné úrovni, ale v jiných oborech se příliš neorientují. Ale toto neplatí jen pro webdesign, to platí pro jakoukoli oblast lidské činnosti.

Jinak ale trvám na jádru mého sdělení – pokud se mi nějaký web v IE (nebo jakémkoli jiném běžném prohlížeči) nezobrazí nebo se zobrazí očividně hrubě nedostatečně, nepovažuji za pravděpodobné, že bude obsahovat zajímavé, kvalitní, spolehlivé a seriózní informace.
AM_
Profil
Petr ZZZ:
tak takhle s tím veskrze souhlasím.
Petr ZZZ
Profil
Velda:
…proč to dělat, když na tvůj webík stejně nikdo s IE nechodí?

Pozor, pokud na nějaký web nechodí nikdo s IE, bude příčina spíše v tom, že se ten web v IE nezobrazí nebo se zobrazí mizerně, a ne v tom, že by se uživatelé IE o příslušné téma zásadně nezajímali. Statistiky zastoupení prohlížečů mezi návštěvníky konkrétního webu jsou tím více zatížené touto systémovou chybou, čím hůře je příslušný web pro ten který prohlížeč vyladěn. (Píše to někde Yuhů; nedaří se mi to najít, ale bylo to nějak v tomto duchu.)
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Pravděpodobně šlo o článek, u kterého jsem si zapamatovat TITLE nebo podnadpis, jsou shodné: Úskalí prohlížečových statistik
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Díky, to je ono! Já hledal zkreslené výsledky, chybu statistiky, podíl prohlížečů atp. a nebyl jsem schopen to najít; buď to vyhodilo výsledků tolik, že jsem to v té záplavě nenašel, nebo to nenašlo nic, případně spoustu výsledků z diskuse, a já věděl, že jsem to četl na JPW. :-)
Velda
Profil
Petr ZZZ:
6z10 uživatelů FF, 2 O, 2 Ch - od začátku...
Petr ZZZ
Profil
Velda:
Uznávám, že 6+2+2=10, domníval jsem se ovšem, že se bavíme o webech, na které chodí více než 10 uživatelů. Jinak řečeno: webem, na který nezavítá ani jeden uživatel IE, bych se příliš nechlubil. To je v tak hrubém rozporu s globální statistikou, že není možné jiné vysvětlení, než že s tím webem prostě něco nebude v pořádku, nebo že se v nejlepším případě jedná o web Odbojové skupiny proti IE, a takový web je přinejmenším mimo sféru mých zájmů.

Přičemž i ta poslední možnost mi připadá nepravděpodobná, protože pokud by se někdo skutečně snažil bojovat proti uživatelům IE, měl by se snažit je přesvědčit. Potom by ovšem bylo moudré, aby svůj web právě pro uživatele IE pěkně vyladil, aby z něj hned zase neuprchli. Vyladění ovšem zase povede k tomu, že je o nedostatcích IE nepřesvědčí. Řekl bych, že to je neřešitelný problém. Blahopřeji k 10 uživatelům.
AM_
Profil
[#22] Bubák
statistikám toplistu se v tomhle dá snad celkem věřit, berou statistiky z tisíců různých webů, takže tam špatná optimalizace pro určitý prohlížeč moc nemůže hrát roli (snad leda že by někde nefungoval samotný snippet toplistu).
Nox
Profil
Bubák:
"IE má", nebo "IE používá" je něco jiného.
To je těžký slovíčkaření .... všichni víme, co bylo myšleno

AM:
To si ještě myslim ubral....

Celkové údaje za den: 7. 8. 2010

Stránek: ...... 794 343
Návštěv: ..... 25 827 929
Zhlédnutí: ... 143 364 963

Mj. opět víkendový výkyv nám přinesl 2.2% u filmů :)
AM_
Profil
Chamurappi:
Optimalizace pro všechny užívané prohlížeče patří mezi základy a doposud nikdy nebyla snazší než teď. Kdo ji nezvládne (třeba tak, jako se ji snaží nezvládnout pan Anonymní), ten neumí své informace vhodným způsobem předat a v důsledku je skoro jedno, co se snaží sdělit a jak dobrý je to odborník.

Stejně nesouhlasím. Znám spoustu ve svém oboru špičkových lidí, kterým rád svěřím své zdraví, auto a další, ale jejich počítačová gramotnost je minimální. To, že nám to připadá snadné, neznamená, že pro ně to není zásadní problém a třeba ani netuší, že nějaké ostatní prohlížeče existují. Ano, já jakožto mladý a energický webdesignér plně si uvědomující sílu psychologie v businessu samozřejmě své stránky udělám graficky pěkně navržené, kompatibilní, user-friendly a nevím co ještě. Ale zároveň si budu vědom toho, že pokud hledám cizí služby, ale i informace, je samozřejmě kvalita webové prezentace jeden z faktorů důvěryhodnosti, ale rozhodně ne rozhodující.

Nerozumím. Weby, za které někdo platí, snad navštěvuje jiný druh lidí než neplacené weby?
tak to nebylo myšleno.

Asi takhle: to, o co se snaží Velda, rozhodně nepodporuji, protože ten si je chyby plně vědom a snaží se ji zamést pod koberec, to rozhodně není správná cesta.
Ale na druhou stranu, pokud vlezu na stránku, kde mají trochu rozlezlý layout, protože autor třeba o problémech s prohlížeči nemá ponětí, ale jejího autora považuji za důvěryhodného z jiných důvodů, nemá pro mne nedokonalost webové prezentace valný význam.
Petr ZZZ
Profil
AM:
pokud vlezu na stránku, kde mají trochu rozlezlý layout, protože autor třeba o problémech s prohlížeči nemá ponětí, ale jejího autora považuji za důvěryhodného z jiných důvodů, nemá pro mne nedokonalost webové prezentace valný význam.

Nechci předbíhat, co napíše Chamurappi, ale s tímto do jisté míry souhlasím, přičemž si musíme uvědomit, že to je všechno velmi relativní a bylo by třeba vědět, co je nutno si představit například pod sdělením Anonymního kolegy, že „cez IE sa mu to zobrazuje jak prd“.

U některých webů se např. zvětšením písma v IE rozhodí pozicovaný design k nepoužitelnosti a pokud je drobné písmo nečitelné, ztrácí opravdu hloubka myšlenek na takovém webu prezentovaných jakýkoli význam. Někdy to dělám tak, že si takové texty zkopíruji do Wordu a tam si je naformátuji tak, abych to pohodlně přečetl, ale toto dělám opravdu jen když není vyhnutí. Zůmování je jen zdánlivé řešení, protože když někdo nacpe 100 znaků na řádku, tak se stránka žádným zůmováním nestane čitelnější, pokud nemám mžourat do obrovské obrazovky jak sůva do slunka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0