Autor Zpráva
Lamas
Profil *
Čuss,
potřeboval bych helpnout. Dělám vlastní fotogalerii. Fotky ukládám do adresáře, jinak vše ostatní probíhá v databázi. Mám takový větší problém. Při vypisování fotky nevím co napsat do klauzulí WHERE. Měla by tam být proměnná, protože jsem k tomu udělal i přidávání fotek přes webové rozhraní. WHERE tam musí být 2x, protože to musí vypsat fotky jen z jedné akce a od jednoho fotografa. Nemohl by mi někdo poradit s tím MySQL_Query, co dát do WHERE?
MySQL_Query("SELECT COUNT(fr.fid),fr.fid,fr.nazev,fr.posadka,fr.raid,fr.autor,fr.foto,po.zhlednuto,a.cl_jm AS autor,a.email,ra.rally,ra.raid COUNT(po.pfid) AS pocitadlo_foto FROM fotogalerie_rally fr LEFT JOIN uzivatele a ON fr.autor=a.uid LEFT JOIN pocitadlo_foto po ON po.fid=fr.fid LEFT JOIN rally_podniky rp ON rp.raid=fr.raid WHERE fr.autor = ? AND fr.raid = ? GROUP BY fr.fid LIMIT 1") Or Die(MySQL_Error());
radvis
Profil
Autora s akcí si vybírá uživatel v nějakém filtrování?
Lamas
Profil *
Jojo, autor je sám uživatel ($_SESSION['uid']) a akci si vybere pomocí <option>. A ta akce se samozřejmě bude měnit. Např. Rally. Bude rally Jeseníky, tak se Tomáš Vochmajtl rozhodně přidat fotku z rally Jeseníky (akce) a pak o měsíc déle bude rally Vysočina, tak zase třeba se Tomáš Vochmajtl rozhodne, že přidá do Rally Vysočina alba (akce). Ale zároveň si své album vytvoří také Petr Utrhlucho také k rally Vysočina, ale ten bude mít své vlastní album. Takže autorů tam je cca 20 a každý, kdo se rozhodně přidat fotku z dané akce tak bude mít svou. Tzn. Tomáš Vochmajtl - Rally Vysočina, další album Petr Utrhlucho - Rally Vysočina. Chápeš?
radvis
Profil
moc né, ale pokud máš v session máš id takže tam máš asi i nick. takže do podmínky dáš bud fr.autor='$_SESSION['nick']' nebo fr.autor='$_SESSION['id']' (nevím jak to máš ty) a pokud to bude vybírad z optionu tak to dáš do formu odešleš do url a pak to dáš do fr.raid = ".intval($_GET['id']).". Jestli budeš dávat autora jako řetězec tak nezapomeň ošetřit nick.
Lamas
Profil *
To právě ne. To kdybych vlezl na stránku té fotogalerie, tak by se mi tam zobrazovaly fotky toho ID, které je právě přihlášené ne? (podle toho jak jsi mi radil s tím Session)
AM_
Profil
Lamas:
Nemohl by mi někdo poradit s tím MySQL_Query, co dát do WHERE?
nejlépe ID autora a ID raidu, které chceš vypsat :)
kde se v programu vezmou nevíme, to bys měl vědět ty, buď se vybírají pomocí nějakého formuláře a tedy to budou hodnoty z formuláře, nebo nevím.
Lamas
Profil *
Jo, to jo. Co potřebuji vypsat ve WHERE už jsem měl v tom přidaném Query. Ale jak to tam zapsat? Je třeba tam dát proměnná, aby bez mé účasti mohli přidávat alba i další redaktoři, kteří nemají přístup do FTP. Ale jak získat data z proměnné? Při nahrávání fotek, šlo by dát do formuláře input type=hidden a do toho dát ID nahrávajícího a do druhého hidden dát ID raidu a pak to už jen vyvolat GETem ?
radvis
Profil
Při nahrávání to můžeš dát o php scriptu.
Lamas
Profil *
Už je to vyřešeno. Poradil mi s tím AM_. Ale díky všem za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0